Nový rekord si připsali fotbalisté Dynama České Budějovice. V lize doma porazili Slovácko 2:0 a zvítězili už popáté v řadě, což se jim ještě v nejvyšší soutěži nikdy nepodařilo. První branku utkání dal po rohu stoper Lukáš Havel. Druhý gól přišel ve druhém poločase, kdy se také po standardní situaci trefil Tomáš Sivok.

Bylo to důležité utkání. Kdyby fotbalisté Dynama vyhráli, vytvořili by nový klubový rekord v počtu vítězství v řadě v nejvyšší soutěži. Pětkrát za sebou totiž ještě nikdy nezvítězili. A také to byl důležitý duel z hlediska postavení v tabulce. Tomu nasvědčoval i úvod střetnutí. Nikdo nechtěl udělat chybu. Nikdo nechtěl svému soupeři nabídnou možnost jít do vedení a na vyložené šance byl první poločas skoupý.

Jako první vystřelili na branku hosté ve 12. minutě, ale Havlíkova rána Drobnému starosti neudělala. Hosté byli aktivní, ale jejich snahy končily před finální fází. V pokutovém území moc starostí brankáři Drobnému neudělaly. Opravdové šance se začaly rodit po dvaceti minutách hry. A byly na domácí straně. Ve 24. minutě poslal aktivní Čolič z pravé strany ostrý centr do vápna. Brandner ho na zadní tyči vrátil k tyči přední, kde chtěl zakončovat Schranz, ale dal míč vedle. O chvíli později už poprvé uděřilo. Hosté zahráli trochu zbytečně na roh a domácí trestali. Čolič z rohu poslal míč na hranici malého vápna, naběhl si tam Lukáš Havel a ač byl tísněn, procedil hlavou balon do brány. Byla to jeho čtvrtá branka ve třech posledních utkáních – 1:0.

Od vstřeleného gólu domácí začali být lepší a měli další šance. Smolařem utkání byl Patrik Brandner. Ve 40. minutě sebral míč Hofmannovi, ale místo střely, se mu zapletl pod nohy. Ve 44. minutě mu pak nahrál Ledecký, ale pálil nad branku. Domácí tak šli do šaten s jednobrankovým vedením.

Druhý poločas začali fotbalisté Dynama aktivně. Hned ve 46. minutě se do solidní šance natlačil Ivan Schranz, ke kterému doletěl centr z levé strany, ale zakončil mimo. Z následného závaru se ke střele dostal ještě Patrik Brandner, ale jeho rána byla zblokovaná obranou. Celkově byl úvod druhé půle velmi rušný. O chvíli později se totiž ze vstřelené branky začali radovat i hosté. Z pravé strany centroval Havlík, našel na penaltě volného Petrželu. Ten střelou z otočky napálil míč na branku, ale jen do míst, kde stál gólman Drobný. Tomu ale balon vypadl z rukou a hostující Šašinka ho dokázal dotlačit do branky. Nicméně radost byla předčasná, protože v tu chvíli už pomezní sudí avizoval ofsajd hostujícího útočníka.

Utkání se prakticky rozhodlo v prvních deseti minutách druhé půle. Jihočeši byli v zápase silní ve standardních situacích a potvrdili to i v 55. minutě. Z levé strany kopl trestný kop Matej Mrsič. Míč proletěl na zadní tyč, kde hostující Havlík balon jen lízl a prodloužil k Tomáši Sivokovi, který ho dorazil s pomocí tyče do branky – 2:0. Domácí vedli a vzhledem k dosavadnímu průběhu utkání se zdálo, že by vedení mohli udržet. Hosté ještě neskládali zbraně. Hrozil hlavně aktivní Petržela. Jeden rychlý brejk nedotáhl a při šanci v 74. minutě před ním nejprve balon vyhlavičkoval Drobný před vápnem a po chvíli lapil i jeho střelu. Asi největší šanci snížit měl střídající Dvořák v 76. minutě, kdy si ve vápně vyskočil na centr Havlíka a z malého vápna ho poslal nad. Naopak domácí mohli ještě v poslední desetiminutovce zvýšit vedení, ale Mršič svůj postup zbrzdil a když pak předložil balon Čavošovi, tak ten napálil jen gólmana Trmala. V samém závěru pak znovu upaloval na branku Mršič z levé strany, ale jeho nahrávku na volné spoluhráče, kteří by zakončovali do prázdné branky, srazil na roh Kadlec. Pak už rozhodčí Zelinka duel ukončil.

David Horejš, trenér Dynamo ČB: Do zápasu jsme šli s jediným cílem. Chtěli jsme potvrdit body z Teplic, ale také přepsat klubovou historii, která tady byla. Za tím jsme si šli od první minuty. První poločas byl z naší strany hodně dobrý. Měli jsme tlak, převahu a korunovali jsme to gólem ze standardky. Na začátku druhé půle jsme mohli dát na dva nula, ale to se nepodařilo a dali sjem ho až později. I tak byl zápas v naší režii. Mužstvo to dobře zvládlo. Jsem rád, že jsem mohl být jako trenér u toho, že se vyhrálo pětkrát v řadě. Je to povzbuzení do další práce, která nás čeká.

Martin Svědík, trenér 1. FC Slovácko: Prohráli jsme zápas ze dvou standardních situací. V prvním poločase to byl z naší strany hodně laciný gól. Ve druhém pak další. V závěru jsme byli podle mě lepším týmem, ale bohužel jsme byli sterilní. Náš výkon v první půli nebyl optimální po zisku míče. Nebyli jsme schopní vyřešit předfinální fázi. Nemyslím si, že by nás Budějovice nějak přehrávaly, ale rozhodl jejich důraz při standardkách