V odvetném utkání nadstavbové části skupiny "O umístění" fotbalisté Dynama prohráli na hřišti Mladé Boleslavi 0:1 a sezona pro ně tím pádem skončila. Nerozhodný stav změnil až v samém závěru David Douděra, který se prosadil i na Střeleckém ostrově.

Premiéru v nejvyšší soutěži si připsal Ondřej Čoudek, který naskočil v základní sestavě místo zraněného Lukáše Havla. Úvodní poločas nenabídl prakticky žádnou vážnější příležitost. V páté minutě tvrdě zakončoval Mick Van Buren, ale branku soupeře netrefil. Podobně si počínal také o několik minut později, kdy natáhl ke střele za vápnem.

Boleslavští měli územní převahu, ale moc z ní vytěžit nedokázali. Se slabou střelou Ladry si poradil brankář Šípoš, problém neměl ani s hlavičkovým zakončením Douděry. Nebezpečně vypadala rána Patrika Čavoše ze zhruba třiceti metrů, ale nakonec zamířila několik metrů nad branku.

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí. Po průniku Ladry po levé straně zakončoval zblízka Douděra, ale pod tlakem poslal míč mimo tři tyče. O chvíli později hledal Matěj Matějovský volného Davida Pecha, na jehož pobídku ke skórování nedosáhl Ewerton.

Zřejmě největší neproměněná příležitost celého utkání přišla necelých dvacet minut před koncem. Lob za obranu prodloužil Skovajsa jenom k Douděrovi, který ve stoprocentní šanci z voleje přestřelil. Klíčový muž úvodního dvojzápasu nakonec rozhodl i odvetu. Po nepřesnostech na straně Dynama se David Douděra dostal k zakončení a rozhodl o výhře svého týmu 1:0.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „Nastoupili jsme proti Dynamu už asi potřetí za jeden měsíc, takže oba týmy už se dobře znaly. Ukázal to hlavně první poločas. Kazili jsme lehké míče, měli jsme dost ztrát. O poločase jsme je hráčům vyčítali a doporučovali jim, ať hrají jednodušeji. Snažili jsme se zrychlit kombinaci, což se zlepšovalo. Nakonec jsme dali vítěznou branku a vyhráli zaslouženě."

David Horejš (trenér Dynama): „Neměli jsme dostatečnou kvalitu v poslední třetině hřiště, abychom mohli pomýšlet na postup. V prvním poločasu jsme ztráceli lehké míče, nedělali jsme dobrá rozhodnutí. Ve druhé půli jsme věděli, že stále můžeme poslat utkání alespoň do prodloužení, byli jsme neustále ve hře. Ve finální třetině se nám ale nedařilo a soupeř díky lepší produktivitě zaslouženě postoupil."