Fotbalisté Dynama České Budějovice si finále poháru ČMFS nezahrají. V semifinálovém utkání proti Jablonci se Jihočeši zaměřili na urputnou defentivu, která nesla ovoce až do penaltového rozstřelu. V tom se od svěřenců kouče Cipra odvrátilo štěstí, když dva nejtechničtější hráči Poborský s Černým bránu gólmana Špita přestřelili. Budějovický brankář Zdeněk Křížek, který podal v zápase velmi dobrý výkon, naopak zneškodnil pouze pokus Fukala a penaltový rozstřel tak skončil poměrem 4:2 pro domácí. Právě oni jsou nyní blízko účasti v poháru UEFA. Tomu se mohou výrazně přiblížit již zítra, pokud by Sparta vyhrála ve Zlíně.
11Hned od úvodního hvizdu bylo patrné, s jakým taktickým plánem oba celky do utkání vstoupily. Jihočeši přijeli na sever Čech precizně bránit a domácí se odhodlali dobývat budějovickou tvrz. Severočeši hrozili především po křídlech, kde operovali Petržela s Barankem. Avšak jejich snaha dlouhé minuty nikam nevedla a v úvodu zápasu byl k vidění spíše podprůměrný fotbal. První zajímavá šance Jablonce přišla až ve 13. minutě, kdy hlavou z velké dálky zakončoval Baranek - jeho pokus skončil několik decimetrů vedle spojnice břevna a tyče Křížkovy brány. Poté domácí pouze úspěšně navyšovali statistiku rohových kopů, k ohrožení hostující brány se však dostávali velmi sporadicky. Trochu vzruchu přinesla až poslední pětiminutovka první půle. Ve 40. minutě měl nejprve gól na hlavě Eliáš, který ve výborné pozici trestuhodně minul. Za pár okamžiků udělal Petržela kličku Křížkovi, avšak z velkého úhlu mířil nad. Na druhé straně se v dobré pozici ocitl Mrkvička, ale místo střely volil přihrávku na obsazeného Poborského a poločas zakončily dvě střely Kladrubského a Žižky, které si ale cestu mezi tři tyče nenašly.

Druhý poločas přinesl o poznání více zajímavých situací. Hned ve 48. minutě mohl rozvlnit sít Smíšek, avšak na gólmana Křížka si nevyzrál. Na druhé straně hřiště o pár desítek vteřin později postupoval sám na Špita Černý, jenže ani jeho střela z pěti metrů mezi tři tyče nesměřovala. V největší šanci zápasu se pak ocitl Karel Poborský, který střelou přes dva obránce orazítkoval pravou tyč branky Jablonce. V 64. minutě naopak pálil nebezpečně Kordula, ani jeho střela ale nepřinutila gólmana Křížka k zákroku. Naopak největší šanci Jablonce spálil v 72. minutě střídající Jan Svátek, který po přiťuknutí Smíška mířil z bezprostřední blízkosti opět nad. S blížícím se koncem zápasu se ani jedno z mužstev nikam nehnalo a utkání tak dospělo k penaltovému rozstřelu.

Ten zahájil úspěšným zásahem s přehledem Weber. Na straně Dynama hned v úvodu zaváhal veterán Karel Poborský, který lehkým obloučkem poslal balon nad bránu. Vedení Jablonce poté potvrdil Flachbart, na jehož branku úspěšně reagoval Gruber. Po úspěšném jabloneckém exekutorovi přišel na řadu Jaroslav Černý, který s penaltou naložil ještě hůře než Poborský. Jeho tvrdá rána vysoko přeletěla horní tyč Špitovy brány. Poté mohl již rozhodnout Milan Fukal, kterého však výborně vychytal Křížek a Dynamo vrátil následně do hry úspěšně střílející Mrkvička. Druhý Match Ball Jablonce ale neprohospodařil Petr Zábojník a tvrdou ranou do levého horního rohu ukončil zápas. Jablonec vyhrál na penalty 4:2.