Poslední zápas letošního ročníku Gambrinus ligy fotbalisté Dynama České Budějovice nezvládli, když na hřišti Sigmy Olomouc prohráli 1:0. V průběhu celého utkání hráli Jihočeši s Hanáky vyrovnanou partii a o výsledku rozhodl gól Vojtěcha Schulmeistera z 68. minuty. Dynamo skončilo letošní ligovou sezonu na třináctém místě tabulky.

Nejblíže ke gólu byl v prvním poločase Brazilec Melinho, který po půl hodině hry trefil tyč. Konstrukce českobudějovické klece zastavila jeho ránu z pětadvaceti metrů. To ale byla spíše jen ojedinělá fotbalová akce. Žádný z týmů nepředváděl příliš líbivý fotbal. Když už se třeba opět domácí Melinho a Janotka dostali do zakončení, nemířili přesně. Na druhé straně se po přihrávce Plocka do šance řítil Svátek, ale na poslední chvíli k němu přistoupil Hudec, který mu v ohrožení Drobisze zabránil. Do první půle se ještě vměstnala velká příležitost Janotky, který šel sám na Kučeru. Olomoucký záložník ale míč do sítě také dopravit nedokázal, když trefil pouze gólmana Jihočechů.

Ani po obrátce fotbalisté poloprázdným tribunám nenabídli žádný atraktivní fotbal. Na dění na hřišti bylo znát, že obě mužstvům už v posledním kole o mnoho nešlo. Hra postrádala přesnost, a tak se především bojovalo ve středu hřiště. Z čista jasna tak udeřilo v 68. min., kdy brankář Kučera nezasáhl plachtící centr, ten se dostal k Schulmeisterovi, pro něhož nebylo problémem z velkého vápna trefit branku. Vedení Sigmy pak své vedení mohlo navýšit ránou Janotky, která zamířila těsně vedle. V samotném závěru se Jihočeši dokonce mohli dočkat vyrovnaní, když Horejš hlavičkoval jen tak tak mimo olomouckou branku.

Jiří Fryš (trenér Olomouce): „Jednalo se o průměrné ligové utkání. Bylo těžké hráče na něj motivovat. Nakonec rozhodla jediná proměněná šance. Bylo to utkání, ve kterém o nic nešlo a ukázalo se, kteří hráči v sobě mají i v této situaci dostatek vůle. Rozhodlo zaváhání brankáře hostů, ale měli jsme i další šance.“

František Straka (České Budějovice): „Myslím si, že bylo vidět, že v utkání už o tolik nešlo. My jsme si vytvořili málo střelecných příležitostí. A ani z toho mála se nám nic vytěžit nepodařilo, což byla přesně ta bolest, která nás trápila celé jaro. Nebýt chyby brankáře Kučery, který netrefil míč, tak zřejmě utkání skončilo bez branek. Ale předtím vychytal několik domácích možností.“