Úctyhodná série Dynama na domácím stadionu pokračuje. Po příchodu Karla Poborského Jihočeši na Střeleckém ostrově neztrácejí a navíc svým soupeřům střílejí mnoho branek. Zápas s Kunovicemi v tomto duchu pokračoval a svěřenci Františka Cipra Kunovice porazili 3:0, když se dvakrát trefil kapitán Vozábal a jednu branku přidal Mrkvička. Jihočeši v průběhu zápasu kopali dva pokutové kopy (ten první Poborský neproměnil) a hosté utkání dohrávali v devíti hráčích, když byli vyloučeni Hrnčár a Gerych.
Jihočeši podle předpokladů vstoupili do zápasu ve stejném složení jako v prvním domácím utkání s Hlučínem. Do středu záložní řady se vrátil v minulém kole distancovaný Ivan Dvořák a po stejném jednozápasovém trestu se na postu stopera objevil David Homoláč.

Fotbaloví příznivci na Střeleckém ostrově se ještě nestačili usadit a již měli první možnost radovat se ze vstřelené branky. Netrvalo to ale příliš dlouho, protože pomezní rozhodčí nachytal Václava Mrkvičku v ofsajdové pozici. Hned ve čtvrté minutě prověřil domácího gólmana Fischer, avšak s jeho slabým pokusem neměl Filipko sebemenší problémy. V 6. minutě se dobře do šestnáctky probil kapitán Vozábal, svojí zpětnou přihrávkou před opuštěnou kunovickou branku ale nikoho nenašel. Slibnou akci Dynama zastavil opět ve 14. minutě praporek pomezního signalizující ofsajd a tribuny poprvé zabouřily, když s verdiktem sudího očividně nesouhlasily. V 19.minutě  fotbalisté Dynama propadli třikrát za sebou na polovině hřiště a hosté postupovali ve třech na dva domácí obránce. Celou akci ale tak zbrzdili, že centr do pokutového území nakonec v pohodě odvracel Homoláč. S první dvacetiminutovkou nebyl na Střeleckém ostrově téměř nikdo spokojen - trenér Cipro hlasitě dirigoval hru Dynama a z tribun se zároveň ozývali domácí příznivci, kteří dávali najevo svojí nespokojenost.

S přibývajícími minutami ale Jihočeši zpřesnili přihrávky a sladké odměny se dočkali v 25. minutě, kdy si na Poborského centr naběhl kapitán Martin Vozábal a nikým neatakován usměrnil míč do poloodkryté branky - 1:0. V následujících minutách sice hosté zahrávali v krátké době dva rohové kopy, avšak ani jeden z nich nebezpečí pro branku Dynama neznamenal. Naopak právě po druhém rohu se k rychlému brejku nadechla dvojice veteránů Poborský - Plocek. Jejich spolupráci ukončil na polovině hřiště Hrnčár a vzhledem k tomu, že tak učinil v rozporu s pravidly, musel po červené kartě opustit hrací plochu. Jihočechům se tak naskytla možnost téměř hodinové hry proti deseti a této výhody svěřenci Františka Cipra využívali hned od prvních okamžiků. Mezi 33. a 40. minutou si totiž fotbalisté Dynama vytvořili několik velkých šancí, z nichž každá volala po gólu. Nejprve ve 33. minutě usměrnil Vozábalův střílený centr těsně nad břevno Faldyna, poté za dvě minuty Vozábal přiťukával míč na Faldynu, ten míč pustil mezi nohama na Mrkvičku, který přízemní střelou protáhl brankáře Kováře. Neuběhla ani další minutka a z dobré pozice zakončoval po Plockově centru Poborský. Avšak ani on hlavou brankáře Kováře nepřekonal. Po následném rohu českého reprezentanta se odražený míč dostal až na polovinu hřiště k osamocenému Plockovi, který okamžitě centroval zpět na roh velkého vápna, odkud z voleje střílel Vozábal. Jeho parádní střela skončila těsně nad břevnem kunovické branky.  Když už se začínalo zdát, že se hosté z náporu oklepali, dostal se k zakončení na hranici vápna Poborský - ani jeho přízemní střela k tyči si cestu za pozorného Kováře nenašla. Následný roh se snažili hlavou usměrnit do brány Mrkvička s Faldynou, ani jeden se však k centrovanému míči neprobili.

Do druhého poločasu vstoupily oba týmy trochu vlažně a první šance se zrodila až v 53. minutě. Centr Poborského prodloužil hlavou Mrkvička na Faldynu, ten opět hlavou na Plocka, před kterým zívala poloodkrytá branka. Plockova střela trefila holeň dobíhajícího obránce, míč přelétával překvapeného brankáře Kováře a padající list odhlavičkoval poslední obránce postávající na brankové čáře. V 58. minutě se s míčem na kopačce prokličkoval do vápna Poborský, pro jeho pohlednou individuální akci neměl ale pochopení jeden z obránců a po sražení v pokutovém území zněl verdikt rozhodčího Moudrého jasně - penalta. K její exekuci se postavil sám faulovaný Poborský a před zraky reprezentačního trenéra Brücknera poslal míč vysoko nad branku Kunovic. Nejznámější fotbalista Dynama se ale touto situací nenechal rozhodit a chuť si spravil hned v 65. minutě. Po jeho rohu z pravé strany prodloužil míč hlavou na zadní tyč Bureš a nabíhající Václav Mrkvička v pohodě zvyšoval na 2:0. Přesně v 75. minutě se po dlouhé době odhodlali ke střele i hosté, s nepříliš povedenou střelou ze střední vzdálenosti ale Filipko problémy neměl. O minutu později se Jihočeši dostali k zahrávání další penalty. Ještě předtím za sražení Mrkvičky, který mohl na brankové čáře usměrňovat míč do odkryté branky, uviděl červenou kartu obránce Gerych. K druhému pokutovému kopu se tentokrát postavil Martin Vozábal a jeho střele do protipohybu brankáře Kováře zapadle ze pravou tyč - 3:0. V samém závěru se dvěma povedenými centry do vápna prezentoval střídající Belej, avšak nikdo z útočníků se již neprosadil. Nastavený čas patřil ještě Karlu Poborskému, ale ani jeho pokus z hranice vápna brankáře hostů již neprověřil.