Poslední zápas v rámci turnaje Tipsport liga fotbalistům Dynama vyšel. Svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého vyhráli nad Příbramí 2:0 a v konečném účtování obsadili ve skupině A třetí příčku.

Oproti minulému zápasu se Žižkovem nechal trenér Jaroslav Šilhavý část zkušených hráčů odpočívat a na hřiště se tak postavila mírně kombinovaná sestava. Vedle Petra Macha si zahrál také například Milan Nitrianský a v útoku nastoupila útočná dvojice Ondrášek - Stráský.

Hned od úvodních minut se hrál velmi zajímavý fotbal, oba celky začaly aktivně a především po standardních situacích si připisovaly první šance. Hned ve 2. minutě se k hlavičce v gólové pozici dostal Stráský, zamířil ale nad. O dvě minuty později kopali roh i Příbramští a Jakub Štochl trefil také hlavou tyč! V dalším průběhu první půle byli ale lepší fotbalisté Dynama, kteří si vytvářeli i další šance. V 10. minutě se do vápna prodral nehlídaný Nitrianský, zakončit ale nedokázal. O pět minut později se po dlouhém autu Laštovky ve vápně kolem obránce obtočil Stráský a Rondzik měl plné ruce práce, aby jeho nepříjemnou střelu vyrazil mimo.

V 19. minutě se poprvé měnilo skóre, když se Dynamo prosadilo po další standardní situaci. Na rohový kop si naběhl Stráský, hlavou prodloužil míč na Petera Černáka, který nikým neatakovaný vstřelil první gól zápasu. Ve 22. minutě se ocitl v další šanci Stráský, hlavou trefil ale pouze břevno. Dobrá hra Dynama přinesla na konci první půle další gól. Ve 42. minutě obral Tomáš Stráský o míč Videglu, lehko se dostal do vápna a tvrdou přízemní ranou překonal gólmana Rondzika - 2:0.

Do druhého poločasu oba trenéři vystřídali a hra již neměla takové tempo jako v úvodní části. Za zmínku stála snad pouze šance Stráského, který centrem od pomezní čáry trefil břevno příbramské brány. Za Příbram byl blízko ke skórování Jurdík, když ani on ale nedokázal překonat Křížka, skončilo utkání vítězstvím Dynama 2:0.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Jsem rád, že jsme v turnaji konečně vyhráli. Předtím jsme první zápas prohráli a další dva remízovali, takže je dobře, že se nám podařilo. Hlavně ve druhém poločase jsme si v jeho úvodu vytvořili tlak a byla jen škoda, že jsme nepřidali další góly. Soupeř nás několikrát pozlobil v prvním poločase, ale branku nám vstřelit nedokázal, takže je naše vítězství 2:0 asi zasloužené."

Roman Nádvorník (trenér Příbrami): "Jsem trochu zklamaný z individuálních chyb, kterých se naši hráči dopustili. Právě po dvou individuálních chybách nás soupeř potrestal, ale jinak těch chyb tam bylo daleko více. My si k tomu musíme něco říct, protože naši hráči se snažili hrát fotbal v místech, kde se fotbal nehraje. A tam, kde jsme ho měli hrát, tak tam jsme ho nehráli. V prvním poločase jsme do šestnáctky soupeře poslali snad deset centrů, ale ani jednou jsme se nedokázali prosadit. Na hráčích se samozřejmě projevila únava, protože v průběhu minulého týdne jsme měli vrchol celé přípravy a teď to z nich trochu padá."