Ostře sledované divizní derby v Katovicích, které shlédla pětistovka diváků, skončilo vítězstvím béčka Dynama 3:0. Před posledním vystoupením si zajistilo konečnou druhou příčku a výrazně zvětšilo naděje na postup do třetí ligy.

Mladíci Dynama pokračovali ve vítězném tažení a po celý první poločas měli hru pod kontrolou. Již v 5. minutě šli do vedení po rychlé kombinaci a tečované střele 18letého Tomáše Háka z hranice velkého vápna.

Budějovičtí pokračovali ve velké převaze, podle trenéra Dušana Žmolíka předvedli jeden z nejlepších jarních výkonů. Mínusem byla již tradičně slabší koncovka, takže z řady šancí se ujala až ta pět minut před pauzou. Nejprve kapitán Pařízek zamířil z vápna do tyče a zanedlouho po narážečce Pařízka s Polanským propálil z úhlu brankáře Švehlu obránce Milan Šimoník.

Zatímco v prvním dějství se Katovice dostávaly na dostřel Lerchovy branky jen sporadicky, po změně stran výrazně přidaly a brankáři Dynama připravily několik horkých chvilek. Tomáš Lerch ale skvělými zákroky svůj tým výrazně podržel a nepřipustil žádné závěrečné drama.

Naopak, domácí vsadili na konci střetnutí vše na jednu kartu a do otevřené obrany inkasovali potřetí. Jubilejní 80. gól v sezoně zaznamenal dorážkou zblízka čerstvý Marek Coufal.

Rezerva neprohrála ani osmé střetnutí v řadě a bodově se dotáhla na další druhé týmy z divizních skupin B a C. V posledním kole přivítá pátý Petřín Plzeň.

Dušan Žmolík, trenér B-týmu: „Věděli jsme, že vyhrát v Katovicích bude těžké, takže jsme s výsledkem spokojeni. V prvním poločase jsme hráli fotbal, který snese nejpřísnější měřítka, na naší hře bylo málo věcí, které by se nám nelíbily. Druhý poločas tak jednoznačný nebyl, jak vypadá výsledek. Jen díky našemu gólmanovi jsme utkání dohráli s nulou. Podržel nás a nebýt jeho zákroků, asi bychom se obávali o výsledek až do konce.“