Rezerva českobudějovického Dynama v sobotu vyzvala v dalším pokračování třetí nejvyšší soutěže Domažlice, tedy druhý celek aktuální tabulky. Svěřenci Martina Sladkého se svého soupeře rozhodně nezalekli a odvezli si ze západu Čech cenný bod po remíze 4:4.

Úvod zápasu vyšel lépe domácím, hned po osmi minutách si domácí fanoušci mohli zakřičet branku. Na rohový kop si z levé strany naskočil Jan Zajíček a jeho prodloužení balonu zapadlo až k zadní tyči. V osmnácté minutě přišlo zaváhání domácího brankáře, to musel hasit Václav Svoboda skluzem, za který viděl od hlavního sudího červenou kartu a Dynamo tak před sebou mělo dlouhou početní výhodu. Ta ale nezačala zcela ideálně, hned o devět minut později se totiž ve skrumáži před brankou hostů zorientoval nejlépe Petr Došlý a navýšil vedení domácích. Do konce první půle se už stav nezměnil.

Do druhé půle sáhl trenér Sladký ke střídání, nově se dostal na hřiště Martin Prášek. A střídání to bylo parádní. Nově příchozí hned po čtyřech minutách si dobře naběhl na přízemní centr z levé strany a nekompromisně zavěsil. O dvě minuty bylo na českobudějovické straně ještě veseleji. Chybu domácích v rozehrávce potrestal Jiří Skalák, jenž z hranice vápna elegantně přeloboval brankáře Brycha. Brankové hody však rychle pokračovaly. O další dvě minuty později se z hranice šestnáctky opřel do balonu Ladislav Mužík a parádní střelou levačkou do horního růžky poslal Domažlice opět do vedení. Dynamáci ale rozhodně nic nezabalili, stále byli aktivní a v 78. minutě přišla zasloužená odměna. Střelu Šindla z hranice vápna vyrazil Brych pouze před sebe, rozběhnutý Robin Polanský neměl problém uklidit míč do sítě. Fanoušci se na západě Čech nenudili i nadále. V 87. minutě si na centr z pravé strany naskočil Jáchym Štindl a hlavičkou dokonal obrat. Zdálo se, že je rozhodnuto, opak byl však pravdou. Srdnatě bojující domácí odpověděli po dvou minutách, další centr do vápna tentokráte zužitkoval Martin Kapolka a uzavřel tak výsledek sobotního klání na konečných 4:4.

Martin Sladký: „Trochu divoký zápas. Pro diváky skvělá podívaná se vším všudy. Měli jsme celkem dobrý vstup do utkání, kdy jsme se dostali asi do dvou nebo tří zajímavých akcí, ale bohužel se nepovedlo vstřelit hned gól. Domažlice pak měli velkou šanci, kde nás podržel brankář Valenta. Pak však přišel roh, který jsme neubránili a dostali góla. Potom přišla červená karta pro soupeře a druhý gól znovu z rohu po naší chybě. Herně jsme vypadali slušně, byli aktivní a nebezpeční, i proto jsem věřil, že dokážeme ve druhým poločase zvrátit výsledek na naší stranu. Kluci to vzali za správný konec a do druhého poločasu vlétli a dostali jsme Domažlice hned pod tlak a během sedmi minut srovnali výsledek na 2:2. Jenže soupeř hned odpověděl brankou na 3:2 z ojedinělé akce, kdy Mužík trefil odražený míč do šibenice. V klidu jsme však pokračovali v naší aktivní hře a pramenily z toho dvě branky. Bohužel soupeř v poslední minutě srovnal po centru na 4:4, kdy jsme nebyli úplně důsledný v obranné fázi, to mě hodně mrzí. Musím pochválit střídající hráče, v podstatě všichni se podíleli na všech našich brankách a pomohli k té otočce a zvyšování herního tempa. Takhle by to mělo vypadat.“