B-tým Dynama prohrál v utkání 19. kola divize v západočeské metropoli s SK Senco Doubravka 0:1. Budějovičtí mladíci se opět trápili ve slabé produktivitě a žalostné koncovce.

Zápasy dynamácké rezervy mají stejný scénář. Znovu zahazovala šanci za šancí. „Mé hodnocení se dá kopírovat, protože je to pořád dokola. Nedokázali jsme se opět porvat se zakončením. Naše efektivita není vůbec dobrá, chybí nám tam klid, s jehož nedostatkem jsme nepřesní a zbrklí,“ komentoval trenér Dušan Žmolík vystoupení v Plzni.

O osudu zápasu na hřišti Doubravky rozhodla 55. minuta, v níž Plzeňané zachytili špatnou rozehrávku zadáka Bízka. Vzápětí dostal přihrávku mezi stopery Roubal a únik zakončil povedenou ranou nad padajícího brankáře Kerla.

Černobílí měli velkou převahu, dostávali se do zakončení a většinu zápasu drželi míč na svých kopačkách. „Z toho pohledu mohu vytýkat jen neproměňování šancí a poslední desetiminutovku, kdy to bylo extrémně splašené, což pramenilo z touhy zápas zlomit. A samozřejmě naši hrubku v rozehrávce, ze které následně padl gól,“ shrnul Žmolík po další zbytečné bodové ztrátě. Naštěstí prohrál i druhý Lom u posledních Hořovic, takže manko na jihočeského rivala zůstává stále dvoubodové.

Plusem je start dvou dorostenců v základní sestavě. „Nastoupili Šimoník s Coufalem a navázali na Tomáše Háka z minulého střetnutí. Kluci to zvládli a věřím, že díky těmto utkáním nasbírají cenné zkušenosti,“ uvedl kouč rezervy.