V prvním zápase jarní části Gambrinus ligy se předvedli fotbalisté SK Dynamo České Budějovice ve výborném světle. V utkání s pátým týmem tabulky byli Jihočeši jasně lepší a díky brankám Lafaty, Plocka a Kuliče vyhráli zcela zasloužene 3:0.

Utkání jsme sledovali v online reportáži!

Střelecký ostrov se stal svědkem dvou staronových novinek - po dvanácti letech se českobudějovické vedení rozhodlo opět vštípit do klubu z jihočeské metropole název Dynamo a budějovičtí fotbalisté si navlékli po dlouhé odmlce nové dresy s černobílými pruhy, takže byl zaznamenán velký návrat do minulosti. Jakoby posíleni těmito oprášenými skutečnostmi se vrhli domácí hráči na silné družstvo z Moravy. Avšak první zahrozili hosté - v 5. minutě se k míči dostal Nehoda po hrubém zaváhání domácí obrany, ale jeho tečovaný pokus míjel ve veliké příležitosti pravou tyč Kafkovy brány, z následného rohu přišel obrovský závar v pokutovém území, načež hostující Janíček poslal balon do břevna, ale Kafka se štěstím ošemetnou situaci vyřešil. Ve 13. minutě bylo na Střeleckém ostrově, do kterého zavítalo třítisícové publikum, o mnoho veseleji - Lafata vyslal ke sprintu svého spoluhráče z útoku Kuliče, ten mu vše oplatil parádní přihrávkou a kanonýr David Lafata ohromil jihočeské obecenstvo brilantní střelou z osmnácti metrů, po které se hostující gólman marně natahoval - 1:0. O pět minut později zkoušel své štěstí po rohovém kopu z dálky Horejš, balon ale směřoval metr vedle moravské svatyně. V 19. minutě měli k dispozici Zlínští přímý kop, do hlavičkového pokusu se opřel stoper Koubský, s jeho ránou si ale Kafka reflexivně poradil. Hosté stupňovali tlak a ve 23. minutě nebezpečně vypálil moravský Dobeš, chvilku nato zahrával standardní situaci Marcel Lička, na jehož centr si naběhl špílmachr Lasota, ale nezamířil přesně. Ve 33. minutě se ze sedmnácti metrů zkoušel prosadit černobílý Kulič, ale míč poslal jen dva metry vedle pravé tyče. Ve 41. minutě dlouho držel míč na kopačkách hostující Lička, neúnavný Plocek mu vypíchl balon a své výtečné sólo pečetil krásně mířenou střelou - 2:0. Na konci prvního poločasu ještě mohl zvýšit stav Lafata, ale ve stoprocentní příležitosti selhal na výborném Novákovi, poté měl šanci na reparát, ale balon směřoval vedle pravé tyče. Sudí Jára posléze pískl konec první půle.

Po změně stran začali Jihočeši opětovným náporem - ve 46. minutě se efektně předvedl Adam, který brankáře Nováka znamenitě protáhl, o čtyři minuty později se v jedinečné pozici ocitl domácí Kulič, ale jeho hlavičku excelentně zblokoval zlínský gólman. V 53. minutě odcentroval výborně hrající Plocek, neuvěřitelnou minelou se "zaskvěl" obránce Hubáček a Kuličovi se povedlo nekompromisně skórovat - 3:0. V tento moment začínal jihočeský stánek oslavovat a každou akci kvitoval potleskem. V 65. minutě se proháčkoval do pokutového území hostující Mucha, ale Kafka se představil překrásným zákrokem, následnou dorážkou mohl Lasota zaznamenat čestný úspěch Moravanů, ale černobílá obrana se tentokrát vyznamenala. Poté byla k vidění pasáž se spoustou nevydařených akcí, přihrávek a pokusů kromě 79. minuty, kdy si naběhl z levé strany Adam, jenž překvapivě nepřihrál a svojí povedenou trefou vystrašil hostujícího brankáře. Do konce celého zápasu Dynamo bezpečně kontrolovalo dostatečný náskok a skvělým výkonem pokřtilo staronový název jihočeského klubu.

JMÉNOSTŘELY NA BRANKUSTŘELY MIMOFAULYROHYOFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohouStřela hlavou Střela pravou nohouStřela levou nohou Střela hlavouFauloval FaulovánZleva Zprava