Těsně před odjezdem na soustředění do Kaprunu si fotbalisté Dynama připsali v přípravě na novou sezonu první vítězství. Na hřišti Vlašimi dominovali a po brankách Mršiće, Mihálika a Čavoše zvítězili jasně 3:1. Poslední dva přípravné zápasy čekají Jihočechy v příštím týdnu v Rakousku.

Poprvé po zranění se v přípravě ukázal Jonáš Vais, který nastoupil na pozici defenzivního záložníka společně s Patrikem Hellebrandem. Pozici podhrotového hráče obsadil Jakub Hora. V úvodním poločase bylo Dynamo mnohem aktivnější než soupeř. Po rohu nebezpečně hlavičkoval Havel, ale Řehák si v brance našel letící míč. Do zakončení se dostal také Hellebrand, ale technickou střelou minul.

Neúspěšný byl také Jakub Hora, ke kterému se míč odrazil na hranici vápna, ale napálil ho jenom doprostřed. O úvodní trefu utkání se tak postaral ve 31. minutě Matej Mršić, který si navedl balon na střed a přesnou střelou na zadní tyč otevřel skóre utkání – 0:1. Stejný hráč se mohl prosadit ještě v závěru, ale dlouhý aut Čoliće nedokázal dobře zpracovat.

Ve druhém poločase se na hřiště dostali všichni náhradníci Dynama. Vstup do půle se Jihočechům podařil na výbornou. Po pár minutách dostal prostor na pravé straně Jakub Hora a přesným pasem našel před brankou volného Ondřeje Mihálika, který vstřelil první branku po návratu do Dynama – 0:2.

Další branka byla opravdu výstavní. Za vápnem napálil Patrik Čavoš míč ve vzduchu a ten krásně zapadl až do sítě – 0:3. O jedinou trefu domácích se v samém závěru postaral Tomáš Zlatohlávek, když dokázal zakončit rychlý brejk svého týmu – 1:3. Dynamo si tak připsalo první výhru v přípravě.

David Horejš (trenér Dynama): „Bylo vidět, že únava našeho týmu částečně pominula a že to nebylo jako při zápase s Táborskem. Byli jsme běhavější, dobře jsme kombinovali a z obou dvou stran se hrálo velice dobře. Jsem rád, že jsme vstřelili tři branky a že jsme si vypracovali i další šance. V naší hře se objevovaly dobré věci a určitě je na čem stavět."