Závěrečný přípravný zápas soustředění v Turecku přinesl premiérovou výhru Dynama v roce 2023. Českobudějovičtí fotbalisté předvedli proti kosovské Prištině ukázkový obrat a po gólech Zajíce, Hellebranda, Potočného a Hory zvítězili jednoznačně 4:1. Generálka tak z jejich pohledu dopadla více než dobře.

Po prohrách s Vasasem a Lodží doufalo Dynamo, že se mu v posledním utkání soustředění podaří konečně zvítězit. Znamenalo by to, že si připíše první vítězství v roce 2023, ale také první pod novými trenéry Niklem a Zápotočným. A přesně to se mu povedlo. I když cesta za triumfem ze začátku vedla po klikaté cestě. Skóre mohl ve 12. minutě otevřít Čermák, napálil ale pouze spojnici, po něm se přihnal do šance Potočný. Ten ale selhal na brankáři.

A tak dostal příležitost poprvé zaměstnat časoměřiče soupeř z Kosova. Ve 24. minutě měl příležitost po několika odrazech ve vápně Dynama Kushtrim Gashi a nepohrdl jí. Přiština se tak překvapivě ujala vedení 1:0. To držela až do 43. minuty a centru do svého vápna, na který si naskočil Tomáš Zajíc a srovnal na 1:1. S tímto výsledkem odešly oba týmy do šaten. Dynamo nastoupilo do druhého poločasu jako uragán a už po pěti minutách dokonalo otočku. Parádní ránu z hranice vápna vyslal na prištinskou branku Patrik Hellebrand a jeho tým vedl 2:1.

Nebýt fantastického Martina Janáčka, mohlo se skóre za dalších pět minut změnit znovu. A to na druhé straně. Brankář jihočeského klubu ale parádně zasáhl a svůj tým zachránil. Čehož bleskově využil nejlepší střelec Dynama v zimní přípravě Roman Potočný, který v 62. minutě upravil na 3:1. Po něm se podruhé v zápase trefil také Zajíc, gól ale neplatil kvůli ofsajdu. Hru v závěru poznamenalo také několik střídání, z nichž mělo jedno na svědomí poslední gól. Quadri Adediran byl v 79. minutě faulován ve vápně soupeře a na konečných 4:1 upravil z penaltového puntíku Jakub Hora.

Tomáš Zápotočný (trenér Dynama): „Myslím si, že to byl z naší strany dobrý zápas s kvalitním soupeřem. Jsem rád, že jsme dali čtyři góly a soustředění jsme zakončili pozitivně. Objevovali se tam dobré situace, dobré akce. Jsem spokojený.“

Marek Nikl (trenér Dynama): „Je to pro nás hodně důležité a máme radost z toho, že se ve hře objevují věci, které chceme. Jsou tam samozřejmě i věci, které nejsou dokonalé, ale na tom budeme makat. Ale výhra nás určitě povzbudí.