Pod vedením nové trenérské dvojice Lerch – Kladrubský přivítalo Dynamo na svém stadionu v 15. kole FORTUNA:LIGY brněnskou Zbrojovku, která je v probíhající sezoně zatím nad očekávání úspěšná. Dynamo ji ale přibrzdilo a po bojovném výkonu a třech gólech do její sítě poprvé na podzim doma zvítězilo!

Úvodní minuty zápasy se odehrávaly spíše ve středu hřiště a nic zajímavého nepřinesly, oba celky si hledaly cestu k nějaké větší příležitosti. Ve 26. minutě našel dlouhý balon Skovajsu, který si krásně naběhl za obranu a míč poslal z první před bránu soupeře, tam se k němu dostal Čmelík, jeho pokus levačkou ale zamířil vedle pravé tyče Berkovcovy branky. O dvě minuty později se po skvělé akci dostal na pravé straně k míči Sladký a poslal výborný centr do vápna Zbrojovky, ta ale dokázala nebezpečí odvrátit a Dynamo mělo výhodu rohového kopu. Po něm se do zakončení dostal právě Sladký, ale ve velmi složité situaci skórovat nedokázal.

Budějovice po sérii několika pološancí měly chuť a o další zakončení se postaral domácí Hora. Ten si ve středu hřiště elegantně poradil s defenzivou hostů a vyslal střelu na brněnskou branku, gólman Berkovec byl ale připraven. K ohrožení domácí branky se Brno dostalo po akci Hladíka, který poslal centrovaný balon do vápna. Janáček ale velmi dobře prodloužil míč za sebe a Alli se k zakončení nedostal. A přeci jen se ještě v prvním poločase Dynamo dočkalo! V nastaveném čase se na levé straně vápna zjevil Sladký a do jeho následného centru doslova skočil Lukáš Havel a otevřel skóre zápasu. Budějovice tak šly do poločasové přestávky s vedením 1:0.

Druhý poločas určitě nezačal podle představ budějovického týmu, ve 48. minutě se k balonu dostal Texl, přihrál Michalu Ševčíkovi a ten tvrdou ranou levačkou zamířil k přední tyči. Bylo tak srovnáno 1:1. Po hodině hry si budějovičtí vzali ale vedení zpět na svou stranu! Na pravé straně hřiště se míče zmocnil Hora, poslal do vápna ostrý centr a ten si brněnský obránce Jan Hlavica srazil do vlastní sítě, Dynamo v tu chvíli vedlo 2:1.

V 67. minutě se Brno radovalo z vyrovnání, gólová radost jim ale dlouho nevydržela, jelikož Řezníčkův krásný gól nemohl být uznán pro ofsajdové postavení střelce. V 80. minutě byl faulovaný ve vápně Zbrojovky Havel a rozhodčí po konzultaci s VAR nařídil pokutový kop pro Budějovice. Míč si postavil Jakub Hora a proměnil, 3:1 pro Dynamo! Hosté v závěru utkání ovšem ještě zdramatizovali, z levé strany poslal centry do vápna Jihočechů Falta a Jiří Texl snížil na 3:2. V utkání se už nic dalšího nepřihodilo a Dynamo tak poprvé v letošní sezoně mohlo slavit domácí výhru!

Jiří Kladrubský (trenér Dynama): "Od kluků to bylo skvělé. Po tom, co vedení odvolalo pana Webera, jsme potřebovali dostat do pohody. Fotbal není složitý, je to jednoduchá hra a když máte vnímavé hráče, jako my, neměl jsem strach. Dobré akce, dobré napadání. Věřím, že tohle bude fungovat na všechny v lize. Dynamo tuhle výhru potřebovalo."

Richard Dostálek (trenéra Brna): "Dnes jsme utkání prohráli, protože jsme odehráli dva rozdílné poločasy. Nepovedl se nám vstup do utkání, na naší straně panovala nervozita, ztráceli jsme míče. Nemělo se stát, že jsme do poločasu obdrželi gól. Ve druhém poločase jsme odehráli aktivnější a zajímavější zápas, byli jsme ve větším počtu hráčů na polovině soupeře a podařilo se nám dát dva góly."