Fotbalisté Dynama České Budějovice v druhém pražském zápase překvapili ambiciózní Spartu Praha, se kterou v jejím tréninkovém centru remízovali 2:2. Jihočeši sice prohrávali již 0:2, o vyrovnání se ale postarali Černák a Meszároš.

Trenér Dynama Jaroslav Šilhavý stejně jako v minulém zápase proti Slavii poslal na hřiště v obou poločasech různé sestavy. Zatímco v první části byli aktivnější domácí, ve druhém poločase pak dominovalo Dynamo.

Jak Sparta, tak Dynamo začaly aktivně a od úvodních minut byl k vidění zajímavý fotbal. V první desetiminutovce se do střeleckých pozic dvakrát dostal Stráský, ani jeden jeho pokus si cestu mezi tři tyče nenašel. Sparta začala také dobře a hned z první šance se dostala do vedení. V 11. minutě Kuncl našel centrem přes celou šířku velkého vápna Ladislava Krejčího a ten do prázdné brány otevřel skóre zápasu - 1:0. Spartě vstřelená branka pomohla a za dalších patnáct minut to bylo již 2:0, když se po standardní situaci prosadil Milan Jurdík.

Jihočechy ale dvoubrankové vedení Sparty nezlomilo v dalších minutách přidali. Ve 32. minutě po krásné akci našel Šíma Sedláčka, který efektivně propustil míč mezi nohami uvnitř vápna Petru Černákovi, který ranou přesně k tyči snížil na 2:1.

Ve druhém poločase fotbalisté výrazně přidali a byli aktivnějším mužstvem. Vše se točilo okolo Meszároše s Hudsonem, kterým zdatně sekundoval Ondrášek. V 57. minutě předvedli Jihočeši další krásnou akci, kdy Jasanský našel Ondráška, jehož centr z levé strany skluzem zakončil Ľubomír Meszároš.

V dalším průběhu zápasu předvedli hráči Dynama hned několik pohledných rychlých brejků, z nichž se po jednom dostával do stoprocentní šance opět Meszároš. Tentokrát si ale vylámal zuby na pozorném Blažkovi. Když se neprosadil na druhé straně přes skvělého Kučeru se svou ranou Sionko, skončilo utkání zaslouženou remízou 2:2.

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Především s výkonem ve druhém poločase jsem spokojený. Po změně stran jsme totiž měli více gólových příležitostí než soupeř a dle mého názoru jsme mohli klidně vyhrát. Jsem rád, že naše konfrontace se silnými ligovými celky pro nás dopadla celkem obstojně a výkony některých jedinců byly docela slušné. Nesmíme remízu se Spartou ale nějak přeceňovaat, protože je to stále jenom příprava a i Sparta nastoupila v hodně kombinované sestavě."