L i b e r e c - Bez větších nervů odehráli fotbalisté Dynama České Budějovice poslední kolo letošního roku Gambrinus ligy. V duelu týmů, kterým již prakticky o nic nešlo, byli lepším mužstvem domácí, kteří na začátku druhého poločasu vedli již 3:0. Dramatičnost závěru utkání přinesl finiš Jihočechů, kteří díky brankám Vyskočila a Dvořáka snížili na konečných 3:2.

Oběma týmům již prakticky o nic nešlo, u Nisy se proto hrál poměrně bezstarostný fotbal, v němž však měli hru ve své moci jasně Liberečtí. Už ve čtvrté minutě po Slepičkově úniku a centru byl na svém místě Hamouz a skluzem otevřel skóre.

Hosté se nesnažili jen bránit, ale proti kompaktně hrajícím domácím se do střeleckých příležitostí prakticky nedostali, stejně tak do rychlých brejků. Po dvaceti minutách mohl Hamouz přidat druhý úspěch, ale podařilo se to až Hološkovi ve 25. minutě, který se hezky uvolnil na hranici vápna a přízemní střelou přesně k tyči vyhrál slovenský souboj s brankářem Pronajem. Ten si svůj debut v české lize představoval určitě lépe.

Hrálo se většinou na polovině českobudějovického celku, domácí byli přesnější, kreativnější a lépe se i ve značném vedru pohybovali. Pěkná střela Papouška mířila těsně nad a v závěru poločasu vypálil na druhé straně nebezpečně i Dvořák, ale namířil těsně vedle.

Na tříbrankový rozdíl zvýšil Slovan hned po změně stran. Slepička unikl po pravé straně, našel nabíhajícího a zcela volného jedenadvacetiletého Hološka, který se nemýlil. Liberec to ukolébalo a po hodině hry se prosadili i Jihočeši. Košťál si počínal málo důrazně v souboji s Vyskočilem a ten technickou střelou přehodil Čecha.

Dvanáct minut před koncem našel Plockův centr přesně Dvořákovu hlavu a byl z toho druhý gól v domácí síti. V závěru už Liberec vítězství, jímž se s jeho dresem loučili Polák odcházející do Norimberku a Lukáš přestupující do Sparty, bezpečně pohlídali.
Autor: ČTK

Stanislav Griga: "Spokojen jsem s hrou i s výsledkem. Dobře jsme ale hráli jen do 65. minuty. Už za stavu 3:0 někteří hráči podceňovali situace a po brance přestali hrát prakticky úplně, byli pasivní a nakonec byli rádi, že v jasném zápase uhájili vítězství."

František Cipro: "Sestupujeme a nebylo jednoduché hráče motivovat, navíc jsme přijeli bez sedmi hráčů základní sestavy. Nezvládali jsme taktické věci, inkasovali nešťastné branky v úvodech poločasů. Myslím, že Liberec byl po Spartě asi druhé nejlepší mužstvo soutěže. I když nesnáším porážky, tak v současné době byla ta dnešní přijatelná."