V 21. kole Fortuna národní ligy Dynamo porazilo Pardubice 1:0. Dlouho vyrovnanou partii rozhodla 74. minuta, kdy byl ve vápně faulován Pavel Novák a sudí nařídil penaltu. Z ní se trefil Ivo Táborský a Dynamo tak vystřelil další tři body. V dalším kole jedou černobílí do Vítkovic.

Sestava černobílých zůstala od posledního utkání v Ústí stejná, do sestavy Pardubic se po karetních trestech vrátili Jeřábek a Tischler. Před začátkem utkání proběhlo slavnostní blahopřání futsalovému týmu Dynama, který oslavil postup do nejvyšší soutěže. Už po několika vteřinách měl obrovskou příležitost nejlepší střelec celé soutěže. O další střelecký pokus se postaral Roman Wermke, jenže tvrdou ranou přestřelil.

Východočeši hráli s domácími vyrovnanou partii, ale nedařilo se jim dostávat do zakončení. Světlou výjimkou byla povedená střela Adama Fouska, jehož pokus musel Staněk nadvakrát likvidovat. Na druhé straně nebezpečně pálil Wermke, ovšem o pár metrů přestřelil. V závěru půle ještě jednou vypálil Adam Fousek, ale ani tentokrát nezamířil přesně a v prvním poločase tak branka nepadla.

Ani po pauze se obraz hry příliš nezměnil. Černobílí se snažili překvapit soupeře dlouhými auty, po jednom z nich se do zakončení dral Čavoš, ale těžký kop se mu nezdařil. Po hodině hry se šikovně uvolnil střídající Táborský a po faulu na jeho osobu kopal standardku ze dvaceti metrů Jiří Kladrubský. Domácí kapitán mířil na stranu gólmana, ale těsně minul. Skóre se neměnilo ani po utaženém pokusu Provoda, jenž rovněž Letáčka vůbec nezaměstnal.

Neuspěl ani nejlepší kanonýr soutěže David Ledecký, který po sraženém centru Helešice nechal vyniknout gólmana Pardubic. Klíčový moment přišel v 73. minutě. Po následném rohu stáhl Fousek ve vápně Nováka a penaltu chladnokrevně proměnil Ivo Táborský. Následující minuty Dynamo pokračovalo v aktivitě a nenechalo se zatlačit. Až v samotném závěru Pardubice díky několika dlouhým míčům zahrozily. Po jednom z nich trefil Lee tyč, která tak domácím zachránila všechny tři body.

David Horejš (trenér Dynama): „Jsme moc rádi, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Potěšilo nás, že jsme i přetrhli neúspěšnou sérii s Pardubicemi. Měli jsme velkou šanci na začátku utkání, David Ledecký ale neproměnil. Zápas mohl vypadat jinak. Ale soupeř pak dobře bránil, v kompaktním bloku a těžko jsme se dostávali do šancí. Pardubice potvrdily to, že jsou nesmírně silné mužstvo. Rozhodla penalta a Ivo Táborský potvrdil, jak je nesmírně platný a zkušený. Vítězství je cenné, i když se nerodilo lehce.“

Jaroslav Novotný (trenér Pardubic): „Věděli jsme, že jedeme na hřiště silného týmu, který míří za postupem. Na zápas jsme se těšili, trošku nám zhořkl. Mému mužstvu musím poděkovat za bojovný výkon. Podržel nás brankář Letáček, který odchytal výborný zápas. Nemyslím si, že bychom byli o tolik agresivnější, že bychom měli dostat čtyři žluté karty a domácí žádnou. Penaltovou situaci raději nebudu komentovat."