U příležitosti 40 let od založení klubu si Lažiště pozvaly za soupeře českobudějovické Dynamo. Za letního počasí si čtyři stovky diváků utkání řádně užily a dobře se bavily. Českobudějovičtí nakonec zvítězili 3:0, když se o branky postarali Rakovan, Hovorka a Linhart. Ostrá prověrka čeká Dynamo již v úterý, kdy v Rakousku vyzvou slovenskou Žilinu.

Před utkáním všechny přivítal předseda fotbalu v Lažištích Václav Princ. Podívat se přijel i Radomil Procházka, akcionář Dynama a předseda dozorčí rady, kterému ukázal tento útulný sportovní areál.

Přišla krásná návštěva, kolem 400 diváků, nechyběl ani Luboš Pecka, kterému končí v Budějovicích smlouva a zatím neví, kde bude dál pokračovat. Hráči Dynama, kteří v sobotu ve Strakonicích vybojovali postup do ČFL, měli volno a tak trenér František Cipro přivezl 16 hráčů a ve druhém poločase se do branky dostal i Miroslav Jirkal, jenž hostoval v divizním Slavoji Český Krumlov, který v sobotu slavil 80. výročí od založení fotbalu.

Za domácí také nastoupil Michal Chvosta, dnes hráč Volyně v okresním přeboru. Hodně ho potěšilo, že si na něj domácí pořadatelé vzpomněli. Před zápasem předal Josef Kalbáč domácím pohár, který převzal letitý funkcionář Alexandr Pavelka. A pak už se mohlo začít hrát.

Domácí měli první šanci již ve 3. minutě, ale Mackovu šanci Daněk zlikvidoval a podobně si vedl i proti Tesárkovi v 17. minutě. O čtyři minuty později se Dynamo ujalo vedení. Benát našel ve vápně Klesu, ten přihrál Rakovanovi na velké vápno a navrátilec z hostování nedal Vaculkovi nárok - 0:1.

Další změna skóre přišla až po hodině hry. V 68.minutě unikl po pravém křídle Benát, před brankou našel Hovorku, který neměl problém z malého vápna zvýšit na 0:2. Poslední gól dal v 76. minutě Linhart, když mu výborně přihrál Jenne.

Fotogalerie

František Cipro (trenér Dynama): "Splnilo to ten účel, proč jsme sem přijeli v kombinované sestavě bez šesti hráčů, kteří hráli v sobotu ve Strakonicích. Těm jsem dal volno a naostro začneme v pondělí. O den později hrajeme v Rakousku se Žilinou a tam by měli být všichni hráči pohromadě. Jinak tady mají krásný areál, přišlo i hodně diváků, bylo pěkné počasí a mohli být spokojení."