Podobně jako áčko se také B-tým během druhého zářijového víkendu vypravil do Prahy. A nečekal ho vůbec snadný úkol. Svěřence kouče Žmolíka hostil v 6. kole České fotbalové ligy vedoucí tým soutěže z Admiry Praha. Výsledek? Více než uspokojivý, Dynamo veze z hlavního města České republiky bod za remízu 1:1.

Béčko Dynama minulý víkend po dvou porážkách v řadě s Domažlicemi a Duklou Praha B zdolalo na domácím hřišti poslední Sokolov a vzdálilo se v tabulce zóně sestupu. A pokud chtělo vystoupat ještě výš, muselo zabrat také o následujícím víkendu. Jenomže právě v tom ho čekala Admira Praha, která celé třetí lize se 13 body kraluje.

Pražský celek, který vyhrál čtyři z pěti úvodních zápasů sezony, přesněji nad béčkem Dukly Praha a Viktorie Plzeň, Vltavínem a Povltavskou FA, vstoupil do domácího střetu s Dynamem o něco aktivněji, oba týmy se ale v úvodu spíše rozkoukávaly a střela nebyla k vidění téměř polovinu prvního poločasu. Bohužel pro České Budějovice přišel zlom ve 37. minutě, kdy pálil přesně Martin Čácha a před pauzou poslal Admiru do vedení. To nakonec domácí tým udržel.

„V prvním poločase jsme si moc situací dopředu nevytvořili. Na šance to bylo chudé, většina našich situací končila nepřesností. Byli jsme v poslední fázi zbrklí a z toho pramenily ztráty,“ hodnotil první poločas kouč B-týmu Dušan Žmolík.

Dynamo se vzdát nechtělo a ve druhém poločase zvyšovalo svou aktivitu. A po zásluze bylo v 56. minutě odměněno vyrovnávající brankou. O tu se postaral svým druhým gólem v sezoně Libor Bastl. Stav 1:1 nakonec zůstal na světelné tabuli až do závěrečného hvizdu. I po tom, co domácí tým orazítkoval břevno a Dynamo přežilo závar. Díky dalšímu bodu se B-tým posunul v neúplné tabulce České fotbalové ligy na 9. místo a chybí mu pouze tři body na pozici v top čtyřce.

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): „Pro lidi to bylo zajímavé utkání, oboustranně bylo k vidění velké nasazení. V prvním poločase jsme si moc situací dopředu nevytvořili, naopak ve druhém jsme se zlepšili a mohli dát více než jeden gól. Nicméně i soupeř měl dvě obrovské šance, které jsme přežili. Soupeř byl opravdu kvalitní, takže si remízy cením. Byla zasloužená, oba mančafty si zasloužily bod. Kdyby jeden z nich prohrál, vzhledem k tomu, co kluci na hřišti předvedli, by to bylo kruté.“