Dlouhá série bez výhry neskončila ani v Karviné. Českobudějovické Dynamo v úvodu zápasu dvakrát inkasovalo a s nepříznivým stavem už nedokázalo nic udělat. Třetí gól domácích přišel hned v úvodu druhé půle a definitivě tak pohřbil naděje hostů na body. Další zápas čeká Dynamo už v úterý, kdy přijede Olomouc.

Příležitost od prvních minut dostal v základní sestavě křídelník Karol Mészáros, který se také dostal do úvodní velké šance zápasu. Vystihl totiž rozehrávku soupeře, dostal se s míčem za brankáře, jenže z těžkého úhlu trefil jenom boční síť. Karviná se z první šance v zápase prosadila. Po špatném výhozu se k míči dostal Kristi Qose a technickou střelou otevřel skóre utkání – 1:0.

Netrvalo dlouho a Slezané vedli už o dvě branky. V jedenácté minutě se míč po rohu odrazil k Christianu Hercovi a slovenský záložník na hranici ofsajdu prostřelil Drobného – 2:0. Ke třetí brance měli domácí blízko po závaru před brankou Dynama, po kterém zakončoval Čmelík pouze do bránícího Čoliće.

Do druhé půle udělal David Horejš dvě změny, ale vstup se znovu povedl lépe domácím. Po pár vteřinách kopali Karvinští přímý kop za polovinou hřiště, po kterém se do zakončení dostal Eduardo Santos a zvýšil na 3:0. Před čtvrtou brankou zachránila černobílé tyč, kterou po rohu trefil Papadopulos.

Jihočeši mohli alespoň snížit po rohovém kopu, kdy se k hlavičce dostal Pavel Novák, ale namířil míč jenom do brankové konstrukce. Před ním se mohl trefit také střídající Dame Diop, jenže jeho pokus na brankové čáře bravurně vyrazil Ciupa.


Ohlasy trenérů

Jozef Weber (trenér Karviné): „Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Vítězství bylo zasloužené. Hlavně v první půli jsme hráli velmi slušně v pohybu, k vidění byly útočné akce, z kterých pramenily i standardní situace. Po přestávce nám dost pomohl brzký třetí gól, potom jsme už hru kontrolovali. Jsem rád za domácí vítězství a navíc s nulou.“

David Horejš (trenér Dynama): „Prohráli jsme, takže se mi utkání nehodnotí dobře. Rozhodly vstupy do obou poločasů, v tom prvním byl soupeř důraznější, agresivnější a dokázal vyhrávat osobní souboj, což bylo pro celý duel klíčové. Znovu jsme dostali dvě branky po standardních situacích, dělá nám to velké problémy. O přestávce jsme udělali dvě změny a chtěli jsme vstřelit kontaktní branku. Přišli jsme na hřiště a znovu jsme inkasovali po standardce. Poté už se s utkáním dalo těžko něco dělat. Musíme se zvednout, makat dál. Čekají nás dva domácí duely, tak je třeba se na ně dobře připravit."