Druhou polovinu sezony začali černobílí prohrou na půdě východočeského Hradce Králové. Svěřenci trenéra Davida Horejše po většinu zápasu prohrávali, když v 31. minutě otevřel skóre utkání Vlkanova. Jihočeši se dočkali vyrovnaní v sedmdesáté první minutě, premiérovou branku v budějovickém dresu si připsal Filip Hašek. Rozhodnutí přineslo nastavení druhého poločasu, když se trefil Marek Plašil.

Do prvního jarního utkání vyslal David Horejš předpokládanou sestavu. Z nových posil se v základní sestavě ukázali Vondra, Hašek i Sajčič. Na druhé straně v brance nechyběla opora s kapitánskou pásku Radim Ottmar, od začátku hrál i exbudějovický Jiří Funda. Začátek zápasu se nesl v poklidu, oba týmy se nikam nehnali a hrálo se převážně ve středové části hřiště. První vzruch přišel ve čtrnácté minutě, kdy míč proskákal celým vápnem Dynama a skončil těsně vedle.

Do dobré příležitosti se dral i Martan, ovšem jeden z budějovických obránců na poslední chvíli dobře zasáhl a nedopustil šanci domácím. Budějovičtí měli v 24. do té doby největší šanci zápasu. Ve vápně se šikovně uvolnil Jakub Pešek, zakončil, jenže Ottmar včas vyběhl a střelu vyrazil. Skóre otevřel Hradec po půl hodině hry. Z pravé strany dostal míč Adam Vlkanova, který se trefil přesně k pravé tyči - 1:0.

Do druhého poločasu vstoupilo Dynamo aktivně a snažilo se s nepříznivým výsledkem něco udělat. Černobílým však chyběla větší přesnost, na obou týmech bylo znát, že hrají po dlouhé zimní pauze. Srovnání se Jihočeši dočkali v 71. minutě. Nová akvizice Filip Hašek se šikovně zbavil protihráče a krásnou střelou vyrovnal - 1:1. Branka středního záložníka dlouho napovídala, že se oba týmy rozejdou smírně. Jenže body nakonec brali domácí.

V posledních patnácti minutách oba týmy prostřídaly a vše spělo k remíze. Jenže přišla první žlutá karta v zápase, kdy Sajčič nevybíravým zákrokem zajel do soupeře. Hradečtí nacentrovali míč do vápna, kde uplatnil svůj důraz střídající Marek Plašil a gólem v poslední vteřině zajistil svému týmu plný bodový zisk - 2:1. Dynamo se tak vracelo z východu Čech bez bodů.

Karel Havlíček (trenér Hradce Králové): „Měli jsme velký respekt k přírodní trávě, na které jsme hráli vůbec poprvé. Budějovice byly lepším týmem, měly víc ze hry, ale nebezpečnější jsme byli my. Rozhodl Marek Plašil, který vůbec neměl jít na hřiště. Nebýt zranění Noska, tak jsme nezvítězili. Na podzim jsme prakticky v žádném zápase neměli štěstí, tentokrát se k nám obrátilo čelem.“

David Horejš (trenér Dynama): „Převládá zklamání. Když dostanete gól v nastavení, tak to vždy bolí. Odehráli jsme velice slušné utkání, ve kterém jsme byli lepším týmem. Domácí nás potrestali v prvním poločase po naší zbytečné chybě. Ve druhé půli jsme přidali, měli jsme lepší pohyb, dobře kombinovali a hrálo se víceméně na jednu branku. Zaslouženě jsme vyrovnali a hnali se za vítězstvím, ale rozhodla naše nekoncentrovanost v závěru. Byli jsme dle mého lepším týmem, ale bohužel nemáme ani bod."