Do 44. ročníku turnaje o Pohár Města Nové Včelnice vstoupili fotbalisté Dynama České Budějovice smolně. V semifinálovém duelu totiž prohráli s kvalitně hrající Sigmou Olomouc 0:1, a byli tak odsouzeni k boji o třetí místo. Jedinou trefu utkání si připsal už ve 4. minutě Melinho, když překonal gólmana Křížka, jenž odchytal na turnaji oba duely.
Utkání, které otevřelo slunečný fotbalový den v Nové Včelnici, zastihlo v lepším rozpoložení mužstvo Olomouce. Už ve 4. minutě se svěřenci kouče Martina Pulpita dostali do vedení. Nejprve před hranicí šestnáctky fauloval Horejš pronikajícího Janotku a nařízený volný kop poslal kolem hanebně postavené zdi k bližší tyči Brazilec Melinho – 0:1. V první půli se ukázala na straně Jihočechů sestava nejvíce podobná té, co by mohla vyběhnout za necelý měsíc právě proti Hanákům v ligové premiéře. Z nových akvizic zaujal zejména Marek Plichta, jenž se také dostal do první šance Dynama. Jeho centr hlavičkoval Vozábal v záklonu mimo. Jihočeši si těžko hledali prostor pro kombinaci. Zato Olomouc byla nápaditější. Přímý kop Rýdla vytáhl Křížek v 17. minutě na roh a těsně před půlí, jež byla dlouhá pětatřicet minut, skončila tečovaná střela aktivního Melinha vedle branky.

I po obrátce měli více ze hry Olomoučtí a brzy centroval do vápna Bajer. Tam už číhal děravou obranou proběhnuvší Lukáš Hartig a jen jeho slabé zakončení dalo Křížkovi šanci zasáhnout. Spolu s Plichtou působil v českobudějovickém dresu dobrým dojmem i jeho slovenský kolega Vojtěch Horváth. Právě ten pálil po dlouhém pasu Plocka halfvolejem jen kousek mimo tři tyče Drobszovy branky. Dynamo trochu zpřesnilo hru a rezultovaly z toho dvě šance Thiaga. Jenže v obou případech poslal Brazilec Vozábalův centr hlavou do náručí olomouckého brankáře. Hanáci si vedení pohlídali a zaslouženě zvítězili.