Na úvod přípravy musejí fotbalisté Dynamo zkousnout porážku. V sobotu v podvečer v Třeboni nestačili na Příbram. Po dvou záváháních v úvodu utkání pustili soupeře do dvoubrankového vedení a jeho náskok už nedohnali. Prohráli 1:3.
Mračna, která se už dlouho před zápasem stahoval kolem Třeboně, jakoby předznamenala černý den českobudějovického týmu. První přípravné utkání na sezonu 2009/2010 se Jihočechům nepovedlo. Už od samého úvodu totiž prohrávali a po závěrečném hvizdu svítilo na světelné tabuli skóre 1:3. Klesa dal vzpomenout na první utkání jara uplynulé sezony a už ve 2. minutě se dokázal individuálním průnikem prosadit přes českobudějovické obránce a nedal Křížkovi šanci – 0:1. Svěřenci Pavla Tobiáše hráli bez několika hráčů základní sestavy. Soupeř na ně vyrukoval se vším, co měl. I proto měla Příbram po celou první půli územní převahu a dokázala ji přetavit ještě v jednu branku. To se v 16. minutě protáhl Klesa podél postranní čáry. Poslal zprava centr před branku a nová posila Příbramských z Plzně, Brazilec Rodriguesposlal placírkou míč k tyči. Dynamo v prvním poločase Krbečka prakticky neohrozilo. Když už napřáhl Mezlík, svoji střelu nasměroval doprostřed brány a jen do náručí brankáře. Poté se snažil překvapit gólmana ještě Nitrianský, ale střílel hodně slabě. Hosté v první půli zahrozili ještě jednou, když zcela volný Fantiš hlavičkoval těsně vedle a závěr půle zakončil Sedláček svojí střelou vysoko nad. První poločas se českobudějovickému týmu nepovedl jak výsledkově, tak herně. Na těžkém terénu se mu kombinačně nedařilo a nedařilo se ani hráčům samotným. Ovšem to jsou všechno jevy provázející začátek přípravy.

Ve druhém poločase se nad rybářským městem přehnal prudký liják a ještě více podmáčel, už takhle dost zdecimovanou hrací plochu. Špatné počasí však vůbec nevadilo skupince rakouských fanoušků, kteří se s pomocí piva náramně bavili a vytvořili na přátelské utkání velmi dobrou atmosféru. Krátce po začátku druhé půle se dokonce jeden z nich vydal zcela nahý na výlet po hřišti, potřásl si rukou s testovaným Kovačevičem, který přišel do Českých Budějovic z rakouského Riedu a poté se hnal podat ruku domácímu trenérovi Pavlu Tobiášovi. Následoval skok plavmo do jedné z louží a v rohu hřiště na něj čekal kumpán s oblečením.

Tahle vložka diváky pobavila. Fotbal už méně. Lodivod budějovického Dynama protočil celou sestavu s výjimkou Žižky, Dolejše a Kovačeviče. Do hry se dostalo hodně mladíků, a to bylo na hře také znát.Poté však přišel již zmiňovaný liják a hra se zase utopila v kalužích vody. Z deště se pak vynořil v 69. minutě třetí gól Příbrami, což byla vůbec první šance ve druhém poločase. Záložník Dos Santos využil nedorozumění mezi českobudějovickými stopery a z malého vápna dal ranou k tyči třetí gól – 0:3. Do konce zápasu už hráli víceméně Jihočeši. V 74. minutě byl faulován u pravé postranní čáry Bakala a Jasanského trestný kop lízl na přední tyči do brány Riegel - 1:3. Do konce zápasu se diváci dočkali už jen jediné šance, a to když po akci Dolejše pálil Jasanský a jeho křižná střela šla těsně vedle. Jihočeši tak své první přípravné utkání prohráli, ale ve druhé polovině zápasu nenechali českobudějovičtí mladíci špatný dojem, který je příslibem do budoucna.

Ohlasy trenérů

Pavel Tobiáš:"Sestavy, které zasáhly do obou poločasů, byly doslova sešity horkou jehlou a citelná byla i absecne šesti hráčů. Potěšili mě mladí kluci, kteří ve druhém dějství hráli velmi aktivně a poctivě. Důležité je však, že se na tom mimořádně těžkém terénu nikdo nezranil a zápas jsme v rámci možností odehráli."

Karol Marko:"Po týdnu tréninku šli hráči z plného nasazení a bylo to pro ně zejména souboj s vůlí. I tak si ale troufám říci, že jsme zde předvedli kvalitní fotbal a tým už si začíná zvykat na herní systém, který chceme v soutěži praktikovat. Samotnému výsledku příliš nepříkládám význam, ale cením si toho, že se nám podařilo vstřelit tři branky."