Ve druhém přípravném utkání už svěřenci Davida Horejše nebyli tolik úspěšní, protože na domácím hřišti podlehli Příbrami 1:2. Branky začaly padat až ve druhém poločasu, kdy se za hosty trefili Jandera a Květ, za Dynamo už pouze snížil Karsten Ayong. V dalším přátelském utkání hrají Jihočeši v sobotu doma s Vlašimí od 11:00.

Poprvé v dresu Dynama se představil Bosňan Benjamin Čolič, který na jih Čech přišel z Karviné a hned na ruku navlékl kapitánskou pásku. V úvodu zápasu měli o něco navrch Jihočeši, ale první střelu obstarali hosté z Příbrami. Z první tvrdě pálil stoper Marek Kodr, ale o několik decimetrů přestřelil břevno. Černobílí si v desáté minutě připravili zřejmě největší příležitost prvního poločasu. Šplíchal uvolnil Javorka, který dobře vypálil a Boháč musel vyrazit na roh.

O pár chvil později dostal za vápnem prostor Mareček, který minulé utkání nedohrál kvůli zranění hlavy, zkusil to na zadní tyč, ale střela se mu zatočila a skončila daleko od branky. Poslední minuty první půle vyšly lépe Příbrami, ale Staněk moc práce neměl. Vlastně jen jednou, když musel vyboxovat rohový kop z levé strany.

Do druhé půle nastoupila prakticky úplně nová jedenáctka Jihočechů, na hřišti zůstali jen Novák a Mareček. Po deseti minutách hry vznikl ve vápně Dynama velký závar, po kterém byli hosté hodně blízko první branky, ale nakonec míč neskončil v síti. V 65. minutě se svěřenci trenéra Nádvorníka dostali do vedení. Domácí ztratili při rozehrávce míč, čehož využil Rostislav Jandera a střelou na přední tyč poprvé změnil skóre utkání – 0:1.

Srovnat mohl po jemné hlavičce Ayong, ale Kočí se dobře přemístil a míč chytil. Do dvoubrankového vedení šla Příbram po parádě Romana Květa. Hostující fotbalista se šikovně uvolnil a pak krásnou zakroucenou střelou poslal míč do sítě – 0:2. Snížení brzy přinesl Karsten Ayong, když i z těžkého úhlu pokořil hostujícího brankáře – 1:2. Jihočeši tak ve druhém přípravném utkání podlehli Příbrami.

David Horejš (trenér Dynama): "Jsme spokojeni s první půli, kdy jsme hráli velice dobře. Škoda, že jsme nevyužili některou ze šancí. Druhý poločas už nebyl optimální. Příbram nás potrestala z dvou lajdáckých chyb. Ligové týmy už takové chyby trestají. Mrzí mě, jak se chováme kolem vápna. Musíme jít častěji do zakončení. Zátěž jsme rozdělili mezi všechny hráče, přístup kluků byl dobrý."