Juniorka Dynama získala po domácí výhře nad Slováckem další tři důležité body. Cesta k bodům však nebyla snadná, zvlášť, když byl hned na začátku 2. poločasu vyloučen domácí Ondřej Sajtl. Skvělým výkonem se o body zasloužili zejména Marko Dusak a Michal Petráň!

Hned od úvodních minut bylo patrné, že Slovácko se do útoku příliš nepožene. Pouze s jedním útočníkem se spoléhalo na nakopávané míče, se kterými si ale domácí obrana dokázala poradit. Po úvodních 10. minutách vzájemného oťukávání převzalo domácí Dynamo otěže hry a začalo diktovat tempo. Rychlou a přesnou kombinační hrou se dostávalo stále častěji před branku hostů, kterou střežil Filip Urbánek.

V této části hry se sice kupily drobné chyby na obou stranách, převahu však stále mělo Dynamo, které se poprvé z branky radovalo ve 26. minutě, kdy se zahrával celkem třikrát rohový kop z pravé strany a třetí centr do pokutového území dokázal využít Rastislav Bakala, který se šance nezalekl a zblízka překonal technickou střelou hostujícího brankáře. Vstřelená branka vlila ještě více krve do žil domácím borcům, kteří ještě zvýšili, již tak velký, tlak na obranu Slovácka, které v těchto fázích zápasu tahalo za výrazně kratší konec. Pouze za cenu rychlých protiútoků se pak dostávalo k ojedinělým šancím, nicméně obrana Dynama pracovala velice spolehlivě. Nad ostatní v této činnosti vyčnívala nová posila NK Croatia Sesvete Marko Dusak, který zejména v hlavičkových soubojích dokázal uplatnit svou výškovou převahu. Zároveň byl ale velice platný i při založení útočné akce, kde předvedl svou technickou vyspělost.

Sílící tlak domácích vyústil v další gól v síti Slovácka, o který se ve 36. minutě zasloužila dvojice Petráň - Čadek, kdy prvně jmenovaný výborně z pravé strany rozehrál standartní situaci v blízkosti pokutového území hostů a Václav Čadek pak jemný a přesný centr hlavičkoval do sítě. Byly to právě standartní situace zahrávané Michalem Petráněm, které dělaly Slovácku velké problémy. Možná škoda, že výborný 1. poločas nezakončili domácí ještě další vstřelenou brankou.

Do druhého poločasu totiž nevstoupili dobře, hned ve 46. minutě obdržel červenou kartu za obranný faul Ondřej Sajtl a před Dynamem tak byl těžký úkol - ustát očekávaný tlak Slovácka a navíc celý druhý poločas odehrát jen s deseti hráči. Slovácko přeskupilo své řady a v útoku se tak vedle osamoceného Haši začali objevovat i další spoluhráči, čímž se zátěž pro domácí obranu zvýšila. Ta však, dirigovaná dnes výborně hrajícím Dusakem a kapitánem Kabelem, odolávala. Dvě velké gólovky Slovácka v 54. a 58. minutě ještě zvládla, nicméně v 73. minutě již inkasovala, když se z ojedinělé šance prosadil hostující Roman Haša. Paradoxně se hosté dočkali branky v době, kdy bylo aktivnější Dynamo a samo mělo pár dobrých příležitostí na vstřelení třetí branky, zejména povedená střela Michala Petráně ze 67. minuty si o branku říkala. Vzápětí po obdržené brance Dynamo střídalo a po odchodu útočníka Cihláře se zdálo, že vsadilo vše na defenzivu, což se zejména v závěrečných deseti minutách málem nevyplatilo. Doslova v posledních vteřinách utkání mělo Slovácko dvě obrovské šance, ale ani z jedné vyrovnávací gól nepadl.