Ani 7. kolo Gambrinus ligy nebylo pro českobudějovické Dynamo tím úspěšným. Jihočeši prohráli v Uherském Hradišti se Slováckem 2:0 a ani jejich výkon nebyl ničím oslnivým. Po sedmi odehraných kolech tak mají na kontě jediný bod a před dalším duelem s mistrovskou Plzní se krčí na sestupových pozicích.

Zatímco Slovácko nastoupilo v očekávané sestavě, trenér Jihočechů František Cipro udělal několik změn oproti duelu s Baníkem. Do sestavy se vrátili Horejš, Novák a Sandro, pouze na lavičce zůstali Hudson nebo Halama. Trenér Cipro tedy znovu vsadil na rozestavení s jediným útočníkem.

Celý první poločas byl z obou stran hodně opatrný. Ani jeden z týmu si za pětačtyřicet minut nedokázal vytvořit vážnější šanci. Oba celky měly několik náznaků, ale žádný z nich neskončil přímým ohrožením branky soupeře. Slovácko hrozilo po centrech na Libora Doška, po jednom z nich domácí dlouhán vystřelil, jenže jeho pokus zablokoval Roman Lengyel. Jihočeši to zkoušeli z dálky, pokusy Čirkina nebo Sandra zamířily pouze do sektoru domácích příznivců.

Chvilku před koncem první půle potkala soubor Františka Cipra velká nepříjemnost. Díky zranění musel odstoupit nejlepší střelec Dynama Zdeněk Ondrášek, nahradil ho Tomáš Stráský. Jelikož ani jeden z týmu za celý první poločas nevystřelil na branku soupeře, šlo se do kabin za bezbrankového stavu 0:0.

Vstup do druhé půle se mimořádně vydařil domácím. Nejprve protáhl Křížka z pětadvaceti metrů Pavelka. Ale v 50. minutě se již Slovácko radovalo. Lukáš se prosadil podél postranní čáry, předložil míč volnému Liboru Doškovi, jenž neohroženě otevřel skóre. Moravané byli na koni, Křížek musel několikrát hasit začínající požár. Hodně nebezpečný byl Libor Došek.

Dynamo se do šancí dostávalo obtížně. Po jednom z centrů od pravé postranní čáry mohl po sklepnutí Sandra pálit Tomáš Stráský, ale v dobré pozici míč minul. Po inkasované brance se Jihočeši trošku zvedli, při střelách Sandra a Machovce se musel Filipko vytáhnout. Možnost vyrovnat měl i Klesa, jenže po pěkné individuální akci zamířil pouze do brankáře Slovácka.

Po hodině hry se mohli domácí utrhnout do dvoubrankového vedení. Trestný kop Křížek podběhl, a Kordula hlavou těsně přestřelil prázdnou branku. Jihočechy definitivně zlomila 72. minuta. Do samostatného úniku se dostal David Pavelka a tváří v tvář Zdeňku Křížkovi nezaváhal – 2:0. To už vypadalo s Českými Budějovicemi opravdu zle.

Dynamo to zkoušelo i za nepříznivého stavu. Sandrův centr musel Filipko vyboxovat. Po trestném kopu Machovce byl na zadní tyči nehlídaný David Horejš, ale branku minul. Na 3:0 pro domácí mohl v závěrečné desetiminutovce zvýšit Libor Došek, ale jeho hlavičku zlikvidoval Křížek. Poslední šanci hostů měl Tomáš Stráský, ale ve skluzu přestřelil.

V závěru mohli ještě domácí zvýšit svůj náskok, ale přečíslení tři na jednoho domácí vůbec nezakončili. Jihočeši tak mají i po sedmém kole na kontě pouze jediný bod. V dalším klaní se představí v pátek od 20.15 na Střeleckém ostrově proti mistrovské Plzni.

Ondrášek Zdeněk (45.)               1 3
Stráský Tomáš (45.)               3   87.
Hudson (67.)                 2
Pecka Luboš (80.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

František Cipro (trenér Dynama): "V prvním poločase to byl spíš průměrný fotbal. Soupeř ani my jsme si nevypracovali šanci, hrálo se od šestnáctky k šestnáctce a moc fotbalu k vidění nebylo. Bohužel v poslední době je naším osudem, že nedáme gól. Zatímco soupeř dá ze tří šancí dva góly, tak my nedáme nic, a je jedno, jestli to chytí Filipko nebo je to naše chyba v koncovce. Myslím, že klíčové byly naše šance za stavu 1:0. Kdybychom dali gól, možná se ten zápas vyvíjel jinak."

Miroslav Soukup (trenér Slovácka): "Dali jsme dva góly, žádný nedostali, měli jsme i další šance. Po herní stránce jsme, hlavně v prvním poločase, moc hezký fotbal nepředvedli, ale jak je vidět, ne vždy může být fotbal krásný i úspěšný. S Příbramí jsme odehráli herně lepší zápas, ale prohráli jsme. Dnes nás v prvním poločase soupeř trochu zaskočil a přehrával nás, později jsme se zlepšili, ale naše hra byla do šestnáctky, bez tahu na branku a bez zakončení. V druhém poločase se to zlepšilo, hrálo se nám líp i na stranu, kde je náš kotel, diváci fanděním a atmosférou dostali obranu Budějovic i trochu pod tlak."