Podle tabulkového postavení to měla být jasná záležitost. Dynamo, které již šest zápasů v řadě neprohrálo, a Opava, poslední celek ligy. Hosté na Střeleckém ostrově ale domácí potrápili. Po poločase se hrálo bez branek, stejně tak po hodině hry. A v závěru se pak Opava radovala z jediné trefy. Českobudějovický dres poprvé oblékl Dame Diop, ani on však prohru neodvrátil.

První poločas začal svižně. Oba celky to zkoušely směrem dopředu, zajímavou šancí pak disponoval opavský Hellebrand. Vystihl totiž nepřesnou Drobného přihrávku, načež se hnal do vápna. Střelu mu na poslední chvíli zablokoval Havel, jenž tak svůj tým uchránil od výraznějšího nebezpečí. Po čtvrthodině musel hřiště opustit David Ledecký, jehož post přebral Patrik Brandner.

Opavskou svatyni ohrozil Pavel Novák, když si udělal prostor a zamířil k bližší tyči. Tam však stál brankář Fendrich a míč vyrazil na roh. Předtím ho ještě po Králikově zakončení zachránila tyč. V úvodním dějství jsme tedy branku neviděli.

Druhá půle na svém začátku nenabídla mnoho brankových příležitostí. Ani těch, které by se jim byť jen podobali. Slibně rozvíjející se šanci zazdil na hostující straně Helešič, když zvolil nepřesnou přihrávku vzduchem. Hosty následně nerozradostnil ani Březina, když z přímého kopu zamířil těsně mimo.

Od 46. minuty se na hřišti poprvé představil v českobudějovickém dresu Dame Diop. Rozkoukal se, a dokonce se dostal do velké šance. Po hodině hry se ve vápně prodral k balonu, ovšem hlavičku usměrnil jen do břevna. A nebezpeční byli i hosté, s blížícím se koncem pálil Neišcký opět jen těsně mimo. Opava propukla v radost až v samém závěru. Pro centr si doskočil David Březina a přesnou hlavičkou rozhodl o vítězi duelu. Českobudějovičtí reagovat nestihli.

Fotogalerie


Ohlasy trenérů

David Horejš (trenér Dynama): „Nehodnotí se mi to dobře. Předvedli jsme nejhorší výkon za poslední dobu. Kluky jsme nabádali, ať chytíme začátek zápasu, ale to se vůbec nepovedlo a soupeře to dostalo na koně. Po poločase jsme si něco řekli a doufali jsme, že se něco změní. Kazili jsme rozehrávku, směrem dopředu jsme nebyli dobří. Když už to vypadalo, že to skončí remízou, tak jsme udělali fatální chybu. Je třeba říct, že z naší strany to byl velice špatný zápas. Jsem zklamaný, že za celé utkání jsme nedokázali být nebezpečnější směrem dopředu."

Radoslav Kováč (trenér Opavy): V začátku jsme hráli velmi slušně. Dostávali jsme se do šancí, pak otěž zase přebraly Budějovice. V poločase jsem apeloval na to, abychom byli trpěliví a soustředili se. Věděli jsme, že i bod tady odtud by byl zlatý. Nakonec máme tři a jsme moc šťastní. Druhý poločas se střídaly horší a lepší pasáže. Hra se nám rozkouskovala, přestali jsme hrát. Ale dotáhli jsme to, po třinácti kolech jsme vyhráli.