Doslova střelnici si otevřeli ve středečním odpoledni fotbalisté Dynama v TCM Mladé při přípravném zápase s divizními Strakonicemi. Na první gól si museli diváci počkat do 18. minuty, od té doby však existovalo na hřišti už jen jedno mužstvo. Střelecky se zaskvěl především Václav Mrkvička, jenž si připsal hattrick. Dva góly vstřelil Ivo Táborský, po jednom potom Jiří Skála, Michael Žižka, Ivan Dvořák a svou premiérovou branku v purpurovém dresu Dynama zaznamenal také Jan Holenda.
Do prvního poločasu postavil trenér Dynama velice silnou sestavu. V bráně se objevil Zoltán Miski, stoperskou dvojici před ním tvořili David Horejš s Jiřím Peroutkou. Jak se zdá, trenér František Cipro si začíná zahrávat s myšlenkou svěřit pozici štítu Jiřímu Skálovi, kterému se v posledních zápasech daří - a to nejen střelecky. Svou extratřídu nadále potvrzuje po zdravotních potížích se vracející Karel Poborský. Zdařile si počínala rovněž útočná vozba ve složení Ivo Táborský – Jan Holenda. Úvod do zápasu měla Ciprova družina excelentní, dvě dobré šance Jiřího Adamce ale vychytal strakonický Kučera. Na hostujícího gólmana si nepřišel ani Ivo Táborský po zdařilém centru Jiřího Kladrubského. Stejně jako proti Jankovu tak muselo vedení zařídit „duo zkušených“. Standartní situaci zahrál do vápna Karel Poborský a Jiří Skála jemně tečoval míč za Kučerova záda – 1:0. Jestliže do té doby kladly Strakonice alespoň sporadický odpor, od této chvíle se dá mluvit víceméně pouze o chaosu. O minutu později, tedy v 19. minutě ještě zachránil hosty po střele aktivního Jiřího Adamce opět brankář Kučera. Za další minutu se strakoničtí nechali přečíslit, Karel Poborský vysunul Iva Táborského, který chladnokrevně skóroval 2:0. Po půl hodině hry se střelecky prezentoval Jan Holenda, našel však jen náruč hostujícího brankáře. V další minutě se zřejmě rozhodčímu Jechovi zželelo hostů a odmítl odpískat pokutový kop po střetu Michala Káníka s Karlem Poborským. Jednalo se o již druhý nedovolený zákrok hostů ve vlastním pokutovém území. Při prvním zákroku zůstala píšťalka němá po faulu na Jiřího Skálu. Vraždění neviňátek ovšem pokračovalo dál. 32. minuta přinesla únik Jana Holendy, jenž postupoval z půlky hřiště sám na hostujícího brankáře, s nepříliš kvalitním zakončením si Kučera poradil. Hostující obrana si ale nedala říct a Jan Holenda opět mohl prokázat své kvality při dravém průniku, který vyšperkoval nahrávkou na Iva Táborského, jenž střelou z vápna mazácky zvýšil na 3:0. Ještě před přestávkou zvýšil na čtyřbrankový rozdíl po rohu Jiřího Adamce nekompromisní dělovkou Michael Žižka4:0.

Do druhého poločasu zamíchal kartami kouč Cipro a učinil v sestavě několik změn.

Sestava Dynama v úvodu 2. poločasu:
Křížek – Plocek, Tischler, Horejš, Kladrubský – Poborský, Dvořák, Gruber, Adamec – Mrkvička, Holenda.

Další hřebíček do rakve zatlouklo Dynamo svému soupeři v 52. minutě. Centr Karla Poborského na zadní tyč vrátil David Horejš a na dobíhajícího Ivana Dvořáka zívala prázdná brána – 5:0. Také v další brance měla prsty stár Dynama. Karel Poborský poslal do vápna další ze svých centrů a obrana Strakonic byla k Janu Holendovi natolik vstřícná, že mu doslova dovolila skórovat – 6:0.

Po tomto gólu už všichni přítomní usoudili, že soupeř má dost a došlo k dalšímu prostřídání řad:
Křížek – Pravda, Tischler, Horejš – Hrbáč, Volešák, Dvořák, Gruber, Černý – Schön, Mrkvička.

Ani poté ale Dynamo neubralo na intenzitě a pokračovalo v kanonádě. Volešákovu střelu ze 73. minuty vyrazil střídající brankář Charvát k volnému Václavu Mrkvičkovi, který zvýšil na 7:0. O deset minut později pálil do břevna Jaroslav Černý a dobrý výběr místa pomohl Václavu Mrkvičkovi skórovat podruhé – 8:0. V samotném závěru zápasu obral Ladislav Volešák o míč váhajícího Michala Káníka, okamžitě vyzval do běhu Jaroslava Černého, který umožnil Václavu Mrkvičkovi zkompletovat hattrick – 9:0.

Fotogalerie

Jiří Jurásek (asistent trenéra Dynama): "Hned v úvodu zápasu jsme se ujali vedení a i v dalších minutách jsme si s chutí zastříleli. Zápas s Jankovem nám nevyšel zrovna podle představ, takže jsme klukům trochu promluvili do duše a jsem rád, že k zápasu přistoupili zodpovědně. Teď nás už čeká už jenom generálka na ligu v Liberci, kde by do zápasu měla nastoupit sestavou, která by se následně měla poprat o ligové body v Brně. Davida Homoláče jsme raději ještě dneska šetřili. "