Fotbalisté juniorského týmu Dynama začali jarní část sezony porážkou na hřišti Zbrojovky Brno. Jihočeši s vedoucím týmem tabulky odehráli vyrovnané utkání, o výhře Zbrojovky rozhodl gólem z pokutového kopu Matyska.

Úvod utkání přinesl spíše náznaky šancí, domácí se poprvé připomněli pokusem Stehlíka, který byl zblokován na roh, hosté zase nepřesnou střelou Vaňka.

Po necelé půlhodině hry se ve velké šanci ocitl Vávra, proti kterému ale dobře vyběhl Rojík a skóre se tak neměnilo. Jinak zápasu vládla nepřesnost, což je vzhledem k ročnímu období a faktu, že se hrálo první jarní kolo na umělé trávě, celkem pochopitelné. Po půli tak trval bezbrankový stav.

Ovšem vstup do druhého poločasu se Brnu povedl. Lapeš šikovnou individuální akcí vybojoval pokutový kop, který chladnokrevně proměnil Matyska - 1:0.

Pár minut poté napřáhl k utěšené střele Stehlík, ale těsně minul. Zbrojovka i s Pernicou či Přerovským v sestavě, jištěná vzadu Hladkým, diktovala tempo hry, ale vedení pojistit nedokázala.

Hostům nešla upřít snaha, ale k ohrožení brněnské série bez inkasovaného gólu měli minimum příležitostí, dobře fungující brněnská obrana je k nim nepustila. Utkání tak nakonec skončilo těsnou výhrou Brna 1:0.


Ohlasy trenérů

Jiří Lerch (trenér Dynama): "Ctíme sílu soupeře, která jasně vede ligu, a ceníme si toho, že jsme dokázali hrát vyrovnanou partii. Škoda té zbytečné penalty, jinak to mohl být remízový zápas. "

Ludevít Grmela (trenér Zbrojovky): "Bylo znát, že jde o první soutěžní zápas po přestávce, navíc na umělce. Utkání bylo plné nepřesností, přihrávky nevycházely, pozitivem jsou každopádně tři body. Lukáš Matyska na sebe vzal zodpovědnost za stavu 0:0 v momentě, kdy nám to úplně nešlo, toho si cením."