SK Dynamo České Budějovice má za sebou premiéru v juniorské lize, která je od letošní sezony úplně novou soutěží v Česku. V prvním kole se Jihočeši utkali na Střeleckém ostrově s juniorkou Brna a zápas skončil 1:3. Za Jihočechy se prosadil Linhart.

Utkání zahájilo lépe Brno. Skóre se poprvé měnilo hned v 7. minutě, když se z dvaceti metrů trefil přesně Martin Sus - 0:1. Netrvalo dlouho a českobudějovický brankář Jindřich Vokatý musel míč lovit ze své branky podruhé. V 18. minutě se totiž po pěkné kombinační akci trefil Pavel Lapeš - 0:2.

Jihočeši se nevzdali a měli šance. Střelu Jakuba Hronce ale dokázala zablokovat brněnská obrana. Prakticky z protiútoku mohl zahrozit Lukáš Michna. V nejdůležitější fázi ale špatně přihrál. Ve 28. minutě měl blízko ke snížení ze standardní situace Michal Petráň. Z třiadvaceti metrů pálil těsně vedle tyče.

I další šance znamenala ohrožení brněnské branky. Míč po lajně zatáhl Řezníček a centrem hledal Němce. Ten na balon o malý kousek nedosáhl. Kdyby ano, tak by zakončoval do prázdné branky. Dynamo ale přeci jen dokázalo snížit, když se po povedené kombinaci trefil věkem ještě dorostenec Zdeněk Linhart - 1:2.

Druhý poločas již tolik šancí nenabídl. Hodně se střídalo a několik hráčů bylo karetně napomínáno. Třetí gól Brna dal v 64. minutě opět Pavel Lapeš - 1:3. Další šance byla o pět minut později, kdy Vokatý nedosáhl na centr z pravé strany. Naštěstí pro Dynamo ale nikdo z hráčů Brna nedokázal balon do sítě dorazit.

Jihočeši měli šanci na snížení pět minut před koncem, kdy míč do branky dostal Kaladhzyan. Sudí bohužel pro Dynamo předtím odpískal útočný faul a stav tak zůstal nezměněn. Minutu nato měl šanci Linhart, ale jeho pokus šel vedle branky. Dynamo tak v premiérovém utkání juniorské ligy podlehlo Brnu 1:3.