Dalším přípravným zápasem Dynama České Budějovice byl souboj s tradičním rivalem z Prachatic. Tatran má po sestupu z druhé ligy jediný cíl, kterým je návrat. S vidinou této skutečnosti byl Dynamu v sobotním slunném dopoledni naprosto vyrovnaným soupeřem. Konečná remíza zápasu na Složišti slušela a musela s ní být s ohledem na vývoj utkání spokojena obě mužstva.
Krásný fotbalový areál na Složišti prosvěcovalo dopolední slunce a schylovalo se k horkému dni. Výkop přátelského utkání byl naplánován na 10:30. Domácí hráči i s novými akvizicemi Belejem, Kljajičem a Táborským v sestavě se ještě nestihli rozkoukat a už je musel zachraňovat gólman Kafka. Po chybě obrany se neprosadil Knietel. Naprosto vyrovnaný úvod utkání rozštípl až první rohový kop, jenž v osmé minutě odstartoval sérii domácích šancí. Rány Plocka, Vozábala ani Beleje se ještě neujaly. Jinak tomu bylo ve 14. minutě, kdy milimetrový centr od rohového praporky v podání Michala Beleje našel nabíhajícího Michala Máchu, který výstavním “angličanem“ efektivně založil brankový účet utkání - 1:0.
Když už pomalu přebíralo druholigové mužstvo aktivitu, přišlo, jako blesk z čistého nebe, vyrovnání. Chybně zahraný ofsajd systém nabídl velkou šanci Zušťakovi, jenž mazácky zasekl a lehkou střelou do protipohybu brankáře Kafky uklidil míč do sítě – 1:1. Ani ne tři minuty na to mohl opět ten samý hráč dokonce otočit vývoj utkání, ale po dalším zkratu českobudějovické defenzívy se mýlil. Ne už tak v minutě 29. Ještě před ní stihl několikrát zaměstnat gólmana Minára v brance Tatranu rtuťovitý záložník Michal Belej. Nová tvář v dresu Dynama neustále zásobovala své spoluhráče centry z levé strany, a když zrovna dvaadvacetiletý krajní halv nenamířil balon do “šestnáctky“, vydal se tam neohroženě přes kupu protihráčů sám. Jeho šance se však minuly účinkem a přišlo zmiňovaný druhý gól Prachatických. Po špatné malé domů Kljajiče neodhadl správně situaci Kafka a nabídnutou šancí nepohrdl opět Zušťák -1:2. Do konce první půle viděly takřka dvě stovky diváků ještě několik pěkných akcí, které vymýšlel a hlavně realizoval nejlepší hráč na hřišti Michal Belej. Gól již ale do obrátky nepadl a do šaten se šlo lépe hostujícímu celku.

Do druhé půle nastoupila obě mužstva s hodně pozměněnými sestavami, a proto již tento poločas neoplýval takovou atraktivitou jako ten předchozí. V dresech obou celků se dostali na hřiště všichni hráči ze soupisky včetně mnoha dorostenců. V českobudějovické svatyni uvítal jako první exprachatického gólmana Křížka Hanzlík, jehož střela po hbitém průniku z pravé strany jen těsně minula cíl. Nepříliš pohlednou druhou půli divákům vylepšoval opět Michal Belej, jenž spolu s další posilou, Slovincem Žigou Kljajičem strávil jako jediný z domácích celé utkání na trávníku. V 73. minutě připravila nová akvizice z Brna šanci Táborskému, který však nedokázal v těsné blízkosti prachatického brankáře zpracovat míč. Dvě minuty na to předvedli domácí fotbalisté pěknou akci, když neúnavný Belej přenesl hru na Grubera, jenž přiťukl do ideální pozice Dvořákovi. Jeho tvrdá střela se ale mezi tři tyče nevešla. Před koncem utkání přišla chvilka mladého českobudějovického útočníka Michala Schöna, jenž se dostal dvakrát krátce po sobě do dobré brankové příležitosti. Přetavit v gól však nedokázal ani jednu z nich. Nejprve nepřesně hlavičkoval a poté jeho pěkná střela z první k brance vůbec nedoputovala. Prakticky celou druhou půli měli navrch domácí a dvanáct minut před koncem se jim dostalo odměny. To se za nakopnutým míčem vydal Ivo Táborský. Ke skákajícímu balonu měl blíže soběslavský odchovanec v barvách Tatranu Lála, který však málokdy vídanou minelou nabídl slávistické posile vyrovnání – 2:2. Utkání tedy skončilo remízou, s kterou byl spokojen zejména hostující kouč.