V sobotním přípravném zápase se střetly dva nejlepší celky Jihočeského kraje - Tatran Prachatice a SK České Budějovice. Utkání hrané na umělé trávě zvládli lépe hosté z Českých Budějovic a díky brankám Plocka a Grubera vyhráli 2:0. V sestavě se objevilo hned 7 hráčů, které trenér Tobiáš v současné době testuje.
Především díky chybám domácího mužstva se mohli hosté z jihočeské metropole radovat ze zaslouženého vítězství 2:0.

Trenér SK České Budějovice Pavel Tobiáš přivezl do Prachatic velmi mladé mužstvo. V základu nastoupilo pět nových hráčů a nikdo z nich nezklamal. Zahráli si i hráči, kteří patří k základním stavebním kamenům mužstva (Kafka, Gruber, Adam, Vozábal, Plocek, Leština a Matoušek).

První gólová střela přišla ve 28. minutě - k centrovanému míči se dostal zcela volný Plocek, s jehož parádní střelou z první si brankář Seman v brance Prachatic nemohl poradit - 0:1. Druhou branku dostal již brankář Minár. Po jeho hrubé chybě při odkopu se k míči dostal Gruber a pohodlně zvýšil na 2:0.

Brankové příležitosti si vypracovali i domácí – tu největší spálil ve 48. minutě Zedník, který se řítil sám na Křížka. Brankáře Českobudějovických ale neohrozil, jeho pokus šel totiž mimo. K zahrávání trestného kopu z dobré vzdálenosti se dostal také Mrkvička, ale i on branku netrefil (střela letěla vysoko nad branku). Jednu obrovskou šanci také v závěru nevyužili hosté. Útočník Gruber hledal lépe postaveného Kladrubského, jehož tvrdou střelu dokázal ale brankář Minár chytit.