Předposlední zápas před startem jarní části sezony se Dynamu České Budějovice nepodařil. V souboji dvou nejlepších jihočeských celků byli výrazně úspěšnější hráči Sezimova Ústí, kteří díky dvěma brankám Martina Jasanského vyhráli velmi překvapivě 2:0.

Fotbalisté Dynama nastoupili do zápasu včetně dvou nových posil Čirkina a Vulina. Trenér Jaroslav Šilhavý dal opět příležitost mladíkovi Nitrianskému a v útoku se objevila dvojice Pecka a reprezentant Ondrášek. Nejlepší střelec přípravy, pětigólový Tomáš Stráský, odehrál celý druhý poločas.

Přestože Dynamo začalo aktivně a hned ve 2. minutě hry se po centru z levé strany skluzem natahoval v gólové pozici Pecka, první dvacetiminutovka jinak patřila hráčům Sezimova Ústí. V 10. minutě hry se po závaru ve vápně Dynama dostal míč k osamocenému Vukadinovičovi, který pálil do odkryté brány - od pohromy zachránil ligisty na brankové čáře pohotový Nitrianský, který míč vyhlavičkoval ven z brány. Dynamo odpovědělo standardkou Otepky, po který se v gólové pozici ocitl Lengyel, v akrobatické pozici ale zamířil nad břevno.

V dalších minutách se fanouškům prezentoval přízemní ranou Čirkin, gólman Doležal byl ale na místě. Ve 38. minutě se pak dostal míč až k Ondráškovi na malé vápno, nejlepší letošní ligový střelec ale lehkým obloučkem přehodil gólmana i branku. Před odchodem do kabin došlo k první změně skóre. V probíhající 39. minutě sice gólman Kučera dvakrát úspěšně zakročil proti střelám hostů, avšak míč se dostal až k Martinu Jasanskému, který tvrdou ranou propálil vše, co mu stálo v cestě - 0:1.

Druhý poločas byl poté i kvůli častým střídáním dlouho vyrovnaný a na šanci se čekalo až do 75. minuty, kdy střídající hráč Dynama Michal Petráň parádní ranou trefil břevno hostující brány. O pár chvil později hlavičkoval po rohu Otepky Tomáš Stráský, míč ale poslal přímo do gólmana Doležala. Deset minut před koncem se hráči Spartaku radovali již z druhého gólu, ten ale nebyl kvůli ofsajdu Macha uznán.

Chuť si druholigoví fotbalisté spravili v 84. minutě, kdy zpoza vápna napřáhl Martin Jasanský, na jehož ránu přímo do šibenice neměl brankář Křížek nárok - 0:2. Na konečném vítězství Spartaku nezměnilo nic ani to, když pár minut před koncem trefil další břevno soupeřovy brány Petr Šíma.


Ohlasy trenérů

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Jsem hodně zklamaný, protože oproti zápasu s Riedem, který byl z naší strany hodně dobrý, jsme dnes dobře nehráli. Musím pochválit tým Sezimova Ústí, hráli velmi dobře, výborně kombinovali a celkově byla jejich hra hodně vyvážená. Nevím, co víc k dnešnímu zápasu říci, prohráli jsme přípravné utkání a doufám, že nás tento zápas upozorní na chyby, které jsme tam dělali. Do začátku první ligy musíme něco udělat, abychom tyhle chyby už nedělali. Šance jsme sice měli, ale je trestuhodné, když je nedokážeme proměnit. "

Luboš Zákostelský (trenér S. Ústí): "Samozřejmě jsem spokojený, protože každé vítězství je dobré a vítězství nad ligovým mužstvem potěší dvojnásob. My v žádném případě nesmíme ale podlehnout žádnému sebeuspokojení, protože potom nás budou čekat těžké zápase ve druhé lize a tam to bude asi o něčem jiném. Nesmí si hráči dostat do hlavy, že poráželi ligová mužstva a že jsme s nimi hráli vyrovnané zápasy. Pamatovat si musí, jakou hrou a čím vlastně k těm výsledkům došli. Dobré výsledky nad ligovými celky jsou dvousečné, určitě tomu nesmíme podlehnout.."