Senzačního úspěchu dosáhli fotbalisté Dynama České Budějovice na hřišti úřadujícího ligového mistra Slovanu Liberec, kde zvítězili ve 4. kole poháru ČMFS 2:1. Jihočeši se do vedení dostali již ve 12. minutě, kdy se po pohledné akci trefil Volešák. Domácí sice dokázali díky Šinglárově trefě čtvrt hodiny před koncem vyrovnat, avšak na další gól Táborského již odpovědět nedokázali. Dynamo dohrávalo utkání v devíti hráčích, v závěru utkání byli vyloučeni Žižka s Černým...
Do utkání čtvrtého kola poháru ČMFS vstoupili fotbalisté Dynama České Budějovice v nejsilnějším možném složení. Základní jedenáctka se velmi podobala té, která dokázala v neděli otočit nepříznivě se vyvíjející zápas proti Marile Příbram. Jedinou změnou bylo zařazení Jaromíra Plocka na pravý kraj zálohy. Jiří Adamec totiž tentokrát zůstal pouze na lavičce náhradníků.

Fotbalisté domácího Liberce sice vstoupili do utkání aktivněji, proti bojujícím Jihočechům se ale jen velmi těžko prosazovala a na dostřel Filipkovy brány se dostávali jen velmi sporadicky. Hosté se ale také nesoustředili pouze na defenzivu a především Dvořák byl u několika slibných akcí. Ve 12. minutě fotbalisté Dynama nečekaně udeřili. Pěknou akci založil na pravém křídle Svátek, vyhnul se nedůraznému Ančicovi a přetaženým centrem našel na zadní tyči Černého. Krajní záložník Dynama našel před brankou z voleje nehlídaného Ladislava Volešáka, který také z první otevřel skóre - 0:1. Ve 21. minutě sahali domácí po vyrovnání, střelu Pospěcha ale zastavilo břevno budějovické svatyně. O dvě minuty později se po Svátkově pasu tlačil na druhé straně hřiště do zakončení Táborský, na míč však dosáhnout nedokázal. Domácí poté sice převzali iniciativu, s míčem na kopačkách se ale pohybovali především ve středu hřiště a budějovický gólman tak mohl zůstávat v klidu. Ve 38. minutě na sebe upozornil Brazilec Sales, jeho dlouhá klička okolo Filipka ale skončila v zámezí. V samém závěru poločasu se ocitli v dobrých pozicích Pospěch a poté Šinglár, ani jeden z nich ale zakončit nedokázal.

Úvod druhého poločasu se nesl ve znamení klidného fotbalu - hosté se snažili držet míč daleko od brány a domácím se nedařilo postupným útokem zatlačit soupeře v pokutovém území. Míč se pohyboval především mezi velkými vápny a k vidění byl spíše bojovný fotbal s minimem šancí. Až v 73. minutě domácí po dlouhé době zahrozili. Nejprve se k zakončení dostal Hochmeister a poté i Polák, ani jeden z nich ale gólmana Filipka nezaměstnal. Díky zvýšené aktivitě se ale svěřenci Vítězslava Lavičky přeci jen dočkali vyrovnání. V 77. minutě po faulu Kladrubského na Hochmeistera našel Papoušek z trestného kopu ideálně hlavu Petera Šinglára, který míč umístil přesně k tyči. Jihočechy ale obdržená branka nezaskočila a o tři minuty později měl druhý gól Dynama na hlavě Táborský - s jeho pokusem si ale gólman Bolek výtečně poradil. Psala se přesně 81. minuta, když se svěřenci kouče Cipra přeci jen prosadili. Po rohovém kopu z pravé strany vyskočil nejvýše Ivo Táborský a svým druhým hlavičkovým pokusem v krátké době vrátil vedení na stranu Dynama. Ve zbývajících minutách se vrhli domácí do ofenzivy, avšak kromě šance Poláka si žádnou výraznější příležitost nevytvořili. Jihočeši dohrávali utkání pouze s devíti hráči. V 82. minutě byl totiž vyloučen Žižka, kterého v páté minutě nastavení doplnil ještě Černý. Oba museli hrací plochu opustit po druhé žluté kartě...