Fotbalisté Dynama České Budějovice nedokázali navázat na úspěch z minulého týdne, kdy si odvezli ze hřiště potápějícího se Slovácka tři body. Svěřenci kouče Františka Cipra předvedli v domácím duelu s Kladnem hodně špatný výkon a po zásluze prohráli 0:2. Pro hosty to byl důležitý zápas v boji o záchranu. A zvládli jej. Celé utkání působili zarputilejším dojmem a díky skvěle dodržené taktice a dobrému týmovému výkonu urvali na jihu Čech všechny tři body.
Hostující Kladno vtrhlo na trávník E.ON stadionu s vyšší aktivitou nežli domácí. Do první šance se svěřenci kouče Koubka dostali v 8. minutě. Kladenský Radzinevičius přetlačil v souboji Jiřího Kladrubského, v gólové radosti ale zabránil hostujícímu útočníkovi skokem pod nohy gólman Křížek. Dynamo mohlo odpovědět přímým volným kopem Volešáka. Českobudějovický ostrostřelec ale netrefil branku. Dlouho se pak čekalo na další gólovou příležitost. Kladno hrálo aktivněji a dobře zahušťovalo prostor. Přístup k hráčům měli taktéž lepší Středočeši a příliš toho Ciprově eskadře nedovolovali. Ve 34. minutě se dostal po rohu hostů odražený míč k Tomáši Strnadovi, který však svou dělovku nasměroval mimo Křížkovu svatyni. První kloudná akce Dynama přišla dvě minuta nato. Jan Holenda sklepl hrudí míč pro Jaroslava Černý, který okamžitě střílel. Míč skončil v náručí gólmana Pavlík. Jihočeši v závěru poločasu trochu přidali, ale stále byli o krok za Kladnem. Když dvakrát krátce po sobě domácí Táborský prováhal vhodný čas k zakončení, udeřili na druhé straně Kladenští. Obrana Dynama nedokázala odvrátit míč do bezpečí. Do odraženého balónu se opřel Václav Kalina a přesnou střelou nedal Křížkovi sebemenší šanci – 0:1. Tímto stavem skončila i první půle utkání.

Zasloužené vedení Kladna přišlo těsně před obrátkou. A hned po ní zatloukli do českobudějovické rakve hosté druhý hřebíček. V 51. minutě nechala obrana Dynama doplachtit rohový kop až na nohu volného Tomáše Radzinevičiuse, který pohodlně sklepl míč do brány – 0:2. Pro Jihočechy bylo v tu chvíli už opravdu zle. Zlepšení do jejich řad nevnesla ani okamžitá reakce Františka Cipra. Ten, krom toho, že se na své svěřence notně zlobil, sáhl hned ke dvojímu střídání. Ale ani Mrkvička, ani Adamec hru nerozhýbali do potřebné frekvence. V 65. minutě se po postupném útoku Kladna dostal balón až k Tomáši Cigánkovi číhajícímu na zadní tyči. Ve vyložené šanci ale zamířil hostující hráč mimo. Dynamo nedokázala po celou dobu utkání přepnout na vyšší rychlostní stupeň a i když byla chvílemi snaha jeho hráčů velká, stále ji převyšovala řada nepřesností a chyby v kombinaci. Kladenští si v pohodě pohlídali dvoubrankové vedení a z jihu Čech si odvezli po zásluze tři body.

Hrbáč Jiří 1 2
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Jaroslav ČERNÝ - Jako samotný voják v poli působil v určitých částech zápase kreativní levý záložník Jaroslav Černý, jenž v úvodu zápasu jako jediný z hráčů projevil snahu porvat se s bojovným Kladnem. Ve 36. minutě sice vyslal jednu ze dvou střel Dynama za celý zápas, avšak postupem doby i on ubíral na aktivitě, až zapadl do podprůměrného výkonu ostatních hráčů. V nepovedeném zápase s Kladnem se dal jeho výkon v konečném zúčtování hodnotit jako průměrný - drtivá většina ostatních hráčů Dynama podala silně podprůměrný výkon.
Tři nejlepší hráči zápasu: Gecov, Kalina, Radzinevičus

František Cipro (trenér Dynama): "Momentálně nemám pro dnešní výkon vysvětlení. Oproti utkání na Slovácku byl obrovský rozdíl nejen ve výsledku, ale hlavně ve způsobu hry. Dobře hráli možná tak dva tři hráči, zklamala hlavně záložní řada. Černý a Volešák úplně odešli. Soupeř měl také asi 11 rohů, my žádný. To o něčem vypovídá. Někteří hráči by se měli probudit. Nevím, jestli moc čtou noviny a přemýšlí už o pohárech, ale hlavně by si měli uvědomit, kam patří a měli by spadnout zpět na zem."

Miroslav Koubek (trenér Kladna): "Náš dosavadní hlavní problém byl v produktivitě. Na jaře jsme sice uhráli tři remízy, ale předvádíme dobrý fotbal. Potřebovali jsme se jen odpíchnout vítězstvím a to se podařilo dneska v Budějovicích. Myslím, že jsme byli lepší a zaslouženě jsme vyhráli. Byli jsme od začátku aktivní a domácím jsme toho zase tolik nedovolili. Prezentovali jsme se rychlým a běhavým kombinačním fotbalem."