Budějovičtí hráči odehráli první přípravné utkání v Senci na Slovensku s celkem z Trnavy a zápas jim vyšel znamenitě. Ve 47. minutě otevřel gólový účet Aleš Matoušek, v 52. minutě vsítil branku Lukáš Adam, České Budějovice mohly zvítězit vyšším rozdílem, ale prestižní duel nakonec skončil výhrou 2:0 pro černobílý klub z jihu Čech.
V prvním poločase byla hra vyrovnaná, ale ačkoli oba týmy hrály s velkým nasazením, příliš šancí nebylo. Ve druhé půli už Tobiášovi svěřenci důrazně hrajícího soupeře jasně přehráli. Trnava hrála v kompletním složení a velice agresivně. Přesto dali Jihočeši dva góly a měli ještě několik dalších šancí, například Lafata a Plocek. Tým mohl vyhrát i výraznějším rozdílem. První gól zápasu dal hned v nástupu do druhé půle Aleš Matoušek, když hosté rozebrali obranu Trnavy na kousky. O pět minut později převahu hostí vyjádřil druhým gólem Lukáš Adam. Zápas se hrál na umělé trávě třetí generace. Hřiště bylo dostatečně široké, takže byla příprava ideální.
Zdroj: Českobudějovické listy