V osmifinále poháru se fotbalistům Dynama proti Spartě nedařilo. Na téméř plném stadionu podlehli svému soupeři 0:4 a jejich pouť končí. U všech branek hostujícího týmu byl Matěj Hanousek. Českobudějovický tým čeká další zápas první ligy o víkendu v Teplicích.

V živé paměti měli ještě fanoušci na Střeleckém ostrově zápas třetího kola první fotbalové ligy proti Spartě. A stejně tak dobře si ho pamatovali zřejmě i hráči, protože začátek střetnutí byl v podobném stylu. Jihočeši, kteří nastoupili se Staňkem v brance, se do soupeře obuli a z jejich snahy vzešla hned první šance utkání z kategorie vyložených. Před Nitou se zjevil v šesté minutě osamocený David Ledecký, ale míč si přiťukl do pozice, ze které nemohl střílet. Vrátil tak obloučkem balon do vápna přesně na hlavu Mršiče, jehož pokus vyrazil Nita před sebe. Akce tím neskončila, ke střeleckému pokusu se ještě dostal Ledecký, ale rumunský brankář reflexivně vyrazil míč nad sebe a 6117 diváků na stadionu jen zalomilo rukama. Pak už totiž o sobě dávala vědět hlavně Sparta.

V 10. minutě se dostal ke střele Adam Hložek, ale jeho pokus mířil vedle. Herně sice bylo utkání celkem vyrovnané, ale rozdíl byl v pokutových územích. Letenští svoje šance dokázali využít. Jihočeši ne. Ve 26. minutě stál s míčem u nohy na hranici vápna Adam Hložek. Posunul balon dopředu na nabíhajícího Matěje Hanouska, který mířil přesně na zadní tyč - 0:1. Jihočeši pak mohli srovnat. Zhruba po půlhodině hry měl na noze pěknou střelu Brandner, ale jeho pokus k tyči vytáhl gólman Florin Nita. A tak na druhé straně uděřili znovu hosté. Matěj Hanousek po rohovém kopu napálil míč na branku a těsně před Staňkem tečoval balon Libor Kozák – 0:2.

Ve druhém poločase sice domácí chtěli zápas korigovat, ale jejich snahy vzaly za své hned v 50. minutě. Matěj Hanousek se protáhl po levé straně, nacentroval a jeho balon na zadní tyči našel hlavu Libora Kozáka – 0:3. A pro domácí to bohužel nebyla jediná pohroma. V 61. minutě zahrával Guelór Kanga rohový kop. Přízemní nahrávkou kousek za šestnáctkou našel nohu Matěje Hanouska, který trefil krásně horní růžek branky – 0:4. Z toho už se domácí nevzpamatovali. V 69. minutě ještě v pohodě hrající sparťané trefili Hložkem břevno a o pět minut později v jasné situaci selhal Kozák a na hattrick nedosáhl. Domácí se snažili, ale marně dobývali soustředěnou sparťanskou defenzívu. Když už se jim to podařilo, jejich snahy zastavil praporek pomezního rozhodčího.

David Horejš, trenér SK Dynamo ČB: Zápas bych hodnotil ze dvou pohledů. První je výsledek a druhý předvedená hra. Výsledek je špatný. Prohrát doma 0:4 není nic pěkného. Co se týče hry, tak se nemáme za co stydět. Zápas se rozhodoval v prvních třiceti minutách. To jsme byli aktivnější. My ale první šanci neproměnili. Sparta nás potrestala. Vytěžila góly z našich hrubých chyb. Za stavu 2:0 už se to těžko otáčí. Ve druhé půli to třetí gól rozhodl. Sparta pak už zápas kontrolovala. Chtěli jsme postoupit, takže nás výsledek mrzí.

Václav Jílek, trenér AC Sparta Praha: Nechtěli jsme dělat moc změn. Věděli jsme o důležitosti zápasu. Vsadili jsme na osvědčené vazby, které začaly fungovat. Oprávněnost změny byla třeba u Matěje Hanouska. Utkání zvládl produktivitou nadstandardně. Vstup do zápasu jsme neměli dobrý. Soupeř měl dvě situace, kdy se mohl radovat. Nás podržel výborný Nica. Druhý poločas jsme soupeře kromě jedné šance do ničeho nepustili. Pak jsme to celkem jasně kontrolovali. Myslím si, že to byla taková kontrola, kterou bych si představoval. První poločas jsme v pohodě nedohrávali a ve druhé půli už to bylo zjevné. Bylo vidět, co dělá hlava. Po třetím gólu hráči už hráli uvolnění.