Hostující České Budějovice, které si minulý zápas připsaly první výhru pod trenérem Žákem, chtěly potvrdit vzestup formy proti Zlínu. Záměr však vyšel pouze z poloviny. Dynamo dostal do vedení obránce Homoláč a ve druhé půli zvyšoval Lafata na 2:0. Pobledlý Zlín ale polil živou vodou Činčala, který snížil na rozdíl jediné branky. V 68. minutě se pak domácím podařilo vyrovnat opět zásluhou Činčaly. V poslední minutě mohl vstřelit vítěznou branku budějovický Myšák, ale domácí Baránek jej vychytal. Žákova jedenáctka tak venku uhrála třetí remízu za sebou.
Kouč Žák vsadil na vítěznou sestavu z minulého utkání proti Blšanům. Domácí trenér naopak postrádal tři zkušené hráče. V základní jedenáctce se neobjevili Lukaštík, potrestaný Kroča a Lasota. Největší problém tkvěl hlavně na postu stopera, nový lodivod Hapal jej vyřešil nasazením debutanta Ditricha.

Zlínští fotbalisté začali hned od prvních minut naplňovat, jaké mužstvo je domácí. Ve třetí minutě se o první vážnější střelu pokusil Činčala, ale budějovického gólmana Filipka rána nezaskočila. Za minutu se odehrála v jihočeské šestnáctce daleko nebezpečnější akce. Hubáček našel přesným centrem Malára, ale ten ve výhodné pozici hlavičkoval pouze vedle pravé tyče.

Ve 13. minutě se stadionem Letná prohnal blesk z čistého nebe. České Budějovice kopaly první rohový kop, z něhož dokázaly vydolovat úvodní branku. Vozábalův centr dolétl na hlavu stopera Homoláče, jenž nechytatelnou hlavičkou poslal černobílé mužstvo do vedení – 0:1.

Zaskočení hráči Zlína se poté marně snažili dobýt budějovickou šestnáctku. Hra se odehrávala většinou ve středu pole, avšak logicky aktivnějšími byli přece jen Hapalovi svěřenci. Ti udávali tempo, snažili se držet míč na svých kopačkách a jihočeská družina spokojeně číhala na možné brejky.

Po přestávce kopírovali domácí začátek prvního poločasu. Ve 49. minutě vypálil Vidlička povedenou dělovku a brankář Filipko se měl co ohánět, aby míč neprošel za jeho záda. O pět minut později nečekaně udeřili opět hostující fotbalisté. Tentokrát se gólová akce zrodila po pěkné kombinaci. Kulič nacentroval na Plocka, ten hlavou přiťukl na volného Lafatu, který nekompromisně prostřelil gólmana Baránka – 0:2.

Nad Zlínem se už stahovala mračna, ale domácí Činčala své spoluhráče dokázal vzkřísit. Dvě minuty po brance Lafaty nastřelil Hubáček z dálky tyčku, balon se pak dokutálel právě k Činčalovi, jenž vsítil branku do odkryté části na 1:2. V 66. minutě se po standardní situaci mohl radovat Hubáček, ale Filipko se tentokrát nachytat nenechal.

V 68. minutě takové štěstí gólman Budějovic neměl. Filipko neudržel nepříjemnou ránu střídajícího Dobeše, na správném místě se ocitl zase Činčala a podruhé vstřelil branku do prázdné svatyně – 2:2.

Žák se ale s remízou spokojit nechtěl. Do hry postupně dal tři ofenzivní fotbalisty – Grubera, Myšáka a Matouška. Čtyři minuty před koncem zápasu chtěl překvapit Filipka Hubáček, ale třetí balon ze své sítě již nelovil. Žákova strategie nakonec mohla slavit v nastavení. Střídající Myšák stál sám před brankářem Baránkem, jenže jihočeský útočník nabídnutou šanci nevyužil. Dramatický duel tak skončil nerozhodným výsledkem.

Pavel Hapal: "Moji svěřenci makali nadoraz a dokázali dotáhnout dvoubrankový náskok soupeře. Až do poslední minuty se rvali o výhru."

Robert Žák: "Přijeli jsme do Zlína bodovat a to se nám povedlo. Sice jsme ztratili dvoubrankový náskok, ale i tak mám radost."