Náročná mise čekala Dynamo ve 26. kole FORTUNA:LIGY. Jihočeši se vyrazili porvat o místo ve skupině o titul na hřiště pražské Slavie. Loňský mistr na jaře v lize už dvakrát ztratil všechny tři body, nejprve doma s Karvinou, pak za několik dalších kol v Liberci. Doma ale potvrdil, že si z Lince přivezl dobrou formu a porazil České Budějovice. Slavii nerozhodila ani početní nevýhoda po červené kartě Talovjerova a zvítězila nejtěsnějším rozdílem 1:0.

České Budějovice mají letošní sezonu rozjetou velice slušně. Před 26. kolem jim v tabulce patřilo sedmé místo, od konce února se vezly na vlně neporazitelnosti a pohledným a účinným fotbalem se chtěly prezentovat také v Edenu. Do zápasu ale lépe vstoupila Slavia, kontrolovala hru, soupeři příliš výpadů nedovolovala a hned v 10. minutě se mohla postarat o úvodní branku. Centr, ruka obránce Dynama, penalta. Všechno vypadalo jednoznačně, po konzultaci s videem ale sudí rozhodl o tom, že k nedovolené hře došlo mimo pokutové území. Hosté si tak mohli oddechnout.

Mistr loňské sezony na tempu neubíral, o pár minut později se opřel do míče z úhlu Holeš, rána ale naštěstí pro Dynamo prosvištěla mimo tři tyče brankáře Vorla. České Budějovice poprvé výrazněji promluvily do chodu zápasu ve 25. minutě. Rohový kop nadělal gólmanovi Slavie Kolářovi veliké problémy, míč skončil na hraně vápna u kopaček Králika, slovenský kapitán Českých Budějovic ale poslal střelu vedle. Zápas se nesl v duchu kontroly hry ze strany Slavie a protiútoků Dynama. Za dalších 10 minut slávisté hrozili znovu, Sor po výborném průniku našel před brankou svého kolegu, úvodní trefa ale ani tentokrát k vidění nebyla. Podobně jako v případě Plavšiće, který utekl bekům Dynama až do vápna, kde upadl a dožadoval se penalty. Hlavní rozhodčí ale jeho prosby nevyslyšel. První poločas skončil bez branek, Slavia hrála s Dynamem 0:0.

Do druhého poločasu se hostující kouč Horejš rozhodl nasadit střelce Michala Škodu, který má na jaře na kontě už tři vstřelené góly. Byla to ale spíše Slavia, která udávala zápasu směr. Brankáře Dynama nejprve chtěl nachytat Plavšić, ani jemu, ani Olayinkovi, se ho ale překonat nepodařilo. Zejména při druhé šanci, kterou Slavia spálila ve 49. minutě, se Vorel činil. Byl ve správný čas na správném místě a balon vytěsnil vedle své svatyně, obsluha světelné tabule tak mohla být stále v klidu. O 59. minutě už se to ale říct nedá. Vorel nejprve dělovku Plavšiće dokázala zlikvidovat, na dorážku nejlepšího kanonýra Slavie v letošní sezoně Ondřeje Lingra už byl ale krátký. Slavia se dostala do vedení 1:0.

Vršovičtí se s jednogólovým vedením nechtěli spokojit a dále tlačili svého soupeře a kombinovali na jeho vlastní polovině. Dynamo se dostávalo k míči po chybách Slavie, odkopy ale k vyrovnání nevedly. Obranu Českých Budějovic ve druhém poločase větral nejčastěji Yira Sor, úspěch v podobě gólu ale nepřinesl jeho centr, pád ve vápně ani parádní rána, která v 85. minutě jen těsně prolétla vedle pravé tyče Vorla. Plány Slavie na další gólové oslavy se v závěru zkomplikovaly ještě o něco víc. Na podzim hrál Maksym Talovjerov v dresu Českých Budějovic, teď nastupuje za pražský celek. Byl to on, kdo v 89. minutě viděl za ostrý zákrok druhou žlutou kartu a zápas pro něj skončil. Dynamo tak dohrávalo v početní výhodě. Ani to mu ale bohužel nepomohlo, Slavia vyhrála těsně 1:0 a dotáhla se na rozdíl jediného bodu na první Viktorii Plzeň.

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): „Pro nás důležité body, trochu vydřené vítězství. Budějovice nám to trochu zkomplikovaly tím, že hrály velice dobře, s pěti obránci a třemi stopery, obsadili poslední třetinu hřiště Dobře se přesouvali, takže nám to tím pracovitým výkonem velice ztížily. My si v první půli vytvořili nějaké závary v pokutovém území, vždy jsme ale trefili hráče, nebo nám chyběl krok, těžko jsme se tam dostávali. Věděli jsme ale, že to soupeře bude stát hodně sil, že styl Budějovic pro nás bude sice hodně nepříjemný, ale bude pro ně hodně náročný. Zápas stál spoustu úsilí. Upřímně jsem čekal více zajímavých momentů před oběma brankami, oba týmy jsou ofenzivní a dávají hodně gólů. Bylo to ale více takticky svázané oproti minulým zápasům. Jinak bylo skvělé hřiště i kulisa, jak říkám, je jen škoda, že nepadlo více branek.“

David Horejš (trenér Dynama): „Neodehráli jsme špatné utkání, ale abychom se nám podařilo bodovat, museli bychom mít větší kvalitu v první třetině hřiště. Zbytečně jsme se zbavovali míčů, přicházeli jsme o ně. Změnili jsme způsob hry, čímž jsme dokázali Slavii zaskočit. V prvním poločase neměli ani jednu střelu na branku. Ve druhé jsme ale inkasovali, u Slavie se projevila velká kvalita, kterou celý tým má. Velkým pozitivem byl výkon Ishaku Kondy, který prokázal velkou kvalitu a příjemně nás všechny překvapil."