Ve 3. kole VARTA Futsal ligy si Dynamo PCO připsalo druhou porážku v sezóně, když nestačilo na tým SK Slavia Praha. Po slibném začátku inkasovali na konci druhé a na začátku první půle celkem devět branek a z Prahy nakonec odjeli s ostudnou porážkou 0:17!

Hosté přijeli do Prahy bez několika hráčů základního kádru, Slávisté nastoupili v kompletním složení. Po úvodní oťukávané nejprve neprostřelil Jasenského nadvakrát Homola, na druhé straně zahrozil Roman Lengyel, který však jen trefil boční síť Vondráčkovy branky. V 5. minutě zahrozil Benát, proti jeho střele ovšem znovu dobře zakročil domácí brankář. O minutu později se již radovali Slávisté, Daniel Hájek prostřelil Jasenského a domácí vedli 1:0. V 7. minutě mohl znovu vyrovnat Benát, v první šanci zasáhl Vondráček, ve druhé pak netrefil z dobré pozice branku. Pražané šli do dvoubrankového vedení v 9. minutě, po spolupráci s Radavanovičem se trefil Záruba, 2:0. Ve 13. minutě to již bylo o tři branky, když své sólo úspěšně zakončil Křemen. Doslova katastrofální pak byl pro Jihočechy závěr poločasu, kdy v rozmezí dvou minut inkasovali pětkrát a do šaten se tak šlo za stavu 8:0 pro SK Slavia Praha.

Dynamo PCO se ze špatné koncovky první půle nepoučilo a v úvodu druhého dějství obdrželi další čtyři branky. Od 26. minuty se zápas změnil v exhibici domácích, kteří přehrávali svého soupeře ve všech směrech. Dynamo PCO bylo zatlačeno do defenzivy a odolávalo nátlaku domácích, kteří přidávali další branky. Čestný úspěch hostů mohl zaznamenat v poslední minutě zápasu Prokeš, Vondráčkovu branku však jen těsně minul.

Českobudějovičtí tak v Praze inkasovali celkem sedmnáckrát, ani jednu ze svých mála šancí nedokázali proměnit a odvezli si zasloužený debakl. Se stejným soupeřem se navíc utkají v příštím týdnu v rámci Českého poháru. Domácí zápas je na pořadu v neděli 6. října od 19.00 hodin, kdy Dynamo PCO přivítá celek Nejzbachu Vysoké Mýto.

Radim Pouzar, kapitán Dynama PCO: Dnes jsme narazili na velmi dobrý tým, na který jsme absolutně neměli. Futsalová kvalita byla na straně Slavie. My jsme bohužel neplnili základní pravidla do obrany a do ofenzívy jsme tentokrát neměli tolik síly. Gratulujeme domácím k vítězství.