Příjemnou neděli prožili fotbalisté Dynama České Budějovice, kteří díky výhrám nad Kladnem a Žižkovem vyhráli první ročník letního turnaje v Písku. Zatímco semifinálový duel musely rozhodovat až pokutové kopy, finálový zápas poznal vítěze již po devadesáti minutách hry. Jihočeši se ujali vedení na konci prvního poločasu, když se po centru Adamce trefil hlavou Mrkvička. Druhou branku zápasu vstřelil dvacet minut před koncem taktéž hlavou Skála, který přetavil v gól rohový kop Volešáka. Dynamo odehraje další zápas v sobotu, kdy se představí v Německu proti nováčkovi Bundesligy Energii Cottbus.

Semifinále: SK Dynamo - SK Kladno 2:2, 4:1 na p.k.
Fotogalerie: Celý turnaj v Písku

Jihočeši vstoupili do finálového zápasu na turnaji v Písku oproti úvodnímu duelu v pozměněné sestavě, když se v útoku vedle Svátka objevil Mrkvička, v záloze nastoupil od začátku Adam s Volešákem a obranná čtveřice měla tentokrát složení Leština, Skála, Kladrubský a Bureš.

Hned ve 4. minutě utkání se do zakončení tlačil Svátek, před nímž odvracela obrana Žižkova na rohový kop. Jihočeši z této situace nedokázali nic vytvořit a hra se v následujících minutách odehrávala především ve středu pole. V 11. minutě zaváhala záložní řada Dynama a po rychlé kombinaci postupovali na Křížkovu bránu žižkovští fotbalisté v početní převaze. Vracející se Kladrubský ale nezaváhal a akci Pražanů záhy zneškodnil. Ve 20. minutě se do odraženého míče opřel budějovický Volešák, nemířil ale přesně. O dvě minuty později vysunul Svátek po levé straně do brejku Volešáka, ten ve vápně po kontaktu s protihráčem upadl, avšak rozhodčí Jílek zůstal v klidu. V té samé minutě ještě centroval do vápna z pravé strany Mrkvička, ve skluzu zakončující Svátek ale nezacílil. Ve 26. minutě se ke střele z hranice vápna odhodlal agilní Novotný, gólman Křížek byl ale na místě. O pár desítek vteřin později centroval na Mrkvičku Plocek, ani vyhlášený budějovický kanonýr ale brankáře Hrušku nepřekonal. Ve 31. minutě se efektivně přes dva obránce uvolnil Novotný, následnou technickou střelou ale branku Dynama neohrozil.
Neuběhla ani další minuta, když měl gól na kopačce také Volešák. Ani sparťanský mladík ve službách Dynama nemířil po Leštinově přihrávce přesně a stav zůstával 0:0. Poté se dvakrát v krátké době zastřeloval Mrkvička, ani jeden jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel. Ve 43. minutě sice dal Mrkvička po pěkné akci Dynama vedoucí branku, která  však nebyla pro ofsajdové postavení střílejícího hráče uznána. Gólman Hruška ale následným odkopem našel pouze hráče Dynama - na pravé straně zálohy hrající Adamec výborně odcentroval na Václava Mrkvičku, který se hlavou z plného běhu nemýlil - 1:0. V posledních dvou minutách se nic zvláštního již nestalo a do kabin se veseleji odcházelo fotbalistům z jihu Čech.

Druhý poločas zahájil lehkým zaváháním jinak výborně hrající Skála, sám na bránu postupující Bukač se k zakončení nakonec nedostal. Úvod druhé půle vyšel mírně lépe pro fotbalisty Žižkova, ti se k zakončení ale prakticky nedostali a několik málo střeleckých pokusů Křížka neohrozilo. Až v 63. minutě výrazněji zahrozil Novotný, míč z jeho hlavy však skončil těsně mimo. S přibývajícími minutami byla na obou týmech patrná velká únava ze slunečného počasí, radost z gólů byla ale ve finálovém zápase dopřána pouze fotbalistům Dynama, kteří se mohli radovat i dvacet minut před koncem. Pohlednou akcí vybojovali Jihočeši v 71. minutě roh, na výstavní Volešákův centr si na přední tyči naskočil Jiří Skála a zvýšil na 2:0.
Poslední čtvrthodina zápasu přinesla asi nejzajímavější podívanou z celého utkání. Oba týmy se pustily do bezstarostného útočení a k vidění bylo mnoho gólových příležitostí. Na straně Žižkova se do dobrých šancí dostal několikrát pohyblivý a dobře technicky vybavený Bukač a střely z dálky zkoušeli také Grznár s Novotným. Za Dynamo mohli postupně skórovat Mrkvička, Schön a Baláž, stav zápasu se však již nezměnil.

Fotbalisté Dynama se tak stali vítězem prvního ročníku o Pohár města Písku. Nejlepším hráčem Jihočechů byl vyhlášen novic v týmu Libor Baláž.