Ve 3. kole České fotbalové ligy prohrály domácí Strakonice 1908 s TJ Štěchovice 0:1. O výhře hostí rozhodl gól Jelínka z 22. minuty.

Hrálo se podprůměrné třetiligové utkání, na obou stranách bylo k vidění hodně chyb. V prvním poločase měli mírně navrch Strakoničtí, ale žádnou větší šanci si vytvořit nedokázali. Ve druhé půli měl na hlavě vyrovnání Vaněk, leč jeho hlavička neměla gólové parametry.

Už ve druhé minutě hlavičkoval po centru domácího Dvořáka Vaněk nad. Ani Fundova střela nemířila mezi tři tyče. I Středočeši se dostali ke střele, Hudcova rána skončila v Křížkovo náručí. A druhá štěchovická střela byla vítězná. Po nedůrazné Otepkově hlavičce se k míči dostal Jelínek a nedal domácímu brankáři šanci zasáhnout – 0:1. Nováček ve třetí lize pomalu přebíral iniciativu, vytvořit si šanci však dokázal jen skromně. Aktivní Hudec pálil v dobré příležitosti, Křížek jeho střelu vytáhl na roh. Domácí mohli vyrovnat zásluhou Vaňka, jeho točená střela ale mířila mimo branku.

Druhý poločas začaly Strakonice opět aktivně. Zkušeného Radka Sňozíka prověřil hlavičkující Novotný. Ibragimov v dobré příležitosti branku netrefil. V 62. minutě mohl vyrovnat domácí Vaněk, ale hlavičkou ani on netrefil bránu. O deset minut později udržel domácí ve hře pendl z ligového Dynama Dobal. Po přímém kopu se k odraženému míči dostal střelec úvodní branky Jelínek, obstřelil Křížka a naštěstí pro Jihočechy Dobal vyhlavičkoval míč z brankové čáry. Štěchovičtí pokračovali v tlaku, který si postupně vytvořili. Po Hudcově střele se musel Křížek natahovat, aby jí mohl vytěsnit mimo. Domácí byli v závěru lepší, ale vyrovnávací branku už nevsítili, takže doma podlehli Štěchovicím 0:1.

Jiří Lerch (trenér Strakonic): "Měli jsme územní převahu, ale v koncovce jsme žalostní. Když nedáme gól, tak samozřejmě nemůžeme pomýšlet na vítězství. Štěchovice si vytvořily jednu velkou šanci, tu proměnily a tudíž zaslouženě zvítězily. Byli jsme celkově bez šťávy"