České Budějovice v krátkém sledu po sobě sehrály dva zápasy, po vysokém vítězství nad Žižkovem se v Temelíně střetly s Jihlavou a i dnes podobně jako v sobotu utkání rozhodně nenudilo, padalo hodně branek. V prvním poločase se trefil pouze Pavel Osmančík, v tom druhém se však roztrhl s góly pytel. Fotbalisté Jihlavy se prosadili třikrát, stejně tak však po gólech Marvise Ogiomadeho, Jiřího Skaláka i Jakoba Tranzisky Dynamo a utkání tak skončilo 4:3 ve prospěch Jihočechů.

V úvodních minutách zápasu se do zajímavé příležitosti dostával Hora, zakončit však nakonec nedokázal. O chvíli déle na druhé straně zase zahrozil jeden z jihlavských fotbalistů, ale proti vstřelení branky byl českobudějovický gólman Köstenbauer, jenž výborně zasáhl. Do největší šance utkání se Jihočeši propracovali po půlhodině hry, když si Horův centr našel Ogiomade a hlavou zamířil pouze do břevna Soukupovy branky. Netrvalo dlouho a Dynamo šlo do vedení. Aktivní Hora se uvolnil na pravé straně, přihrál pod sebe a Pavel Osmančík prostřelil vše, co mu stálo v cestě, 1:0! Za stejného stavu se šlo také do poločasové přestávky.

Hned v úvodu druhého dějství ale bylo srovnáno. Fotbalisté z Vysočiny po nedovoleném zákroku v pokutovém území dostali možnost zahrávání pokutového kopu, který Tomáš Franěk proměnil. Uběhly sotva tři minuty a České Budějovice odskočily na rozdíl dvou branek. Nejprve se ve 49. minutě po chybě jihlavského gólmana prosadil Marvis Ogiomade a hned vzápětí se penalta pískala také pro České Budějovice. K té se postavil Jiří Skalák a bezpečně proměnil, 3:1. Čtvrtá branka v zápase padla přesně po hodině hry. Defenziva jihočeského celku se pořádně nedomluvila a Michal Smutný tak mohl uklidit balon do prázdné branky.

Budějovice ale byly i nadále aktivní a byly za to odměněny další brankou. Ve vápně se k odraženému míči dostal Jakob Tranziska a poslal míč pod břevno, 4:2. Závěr utkání Jihlavští ještě zdramatizovali, neboť na rozdíl jediné branky v 82. minutě snížil Adam Pašek. Skórovat se pak povedlo také ještě Janu Suchanovi, jeho branka ale nebyla uznána pro ofsajd a utkání tak skončilo výsledkem 4:3 pro fotbalisty v bílých dresech.

Trenér Dynama Jiří Lerch: ,,V Lišově jsme podali lepší výkon, dnes jsme se sestavou řekl bych více experimentovali. Chtěli jsme vidět naše mladé kluky i s těmi novými. Kvalitu jsem tam ale z naší strany dnes viděl. Tři inkasované góly mě samozřejmě mrzí, dopustili jsme tam nějakých chyb. Ale pokračujeme dál, pořád máme na čem pracovat."