Další ránu do vazu dostali fotbalisté Dynama České Budějovice v sobotním zápase 28. kola, ve kterém na svém hřišti přivítali FC Tescomu Zlín. Ve veledůležitém zápase Jihočeši trvalou převahu nedokázali proměnit v branku a do tabulky si tak připsali pouze bod za remízu 0:0. Trenér František Cipro bude mít hodně práce při skládání sestavy pro následující středeční zápas s Olomoucí - Vlado Pončák má pravděpodobně zlámaný kotník, Marek Kulič ošklivě zlomený nos a Lukáš Adam velkou tržnou ránu na hlavě.

František Cipro provedl oproti minulému zápasu s Blšany několik vynucených i nevynucených změn. Distancovaného Homoláče nahradil na postu stopera Miroslav Obermajer a místo defenzivního Ivana Dvořáka dostal přednost ofenzivnější krajní záložník Krajčík.

Ani jedno z mužstev se do velké aktivity ve velmi teplém a slunečném počasí příliš nehnalo. První pětiminutovka přinesla velkou nudu, která nemohla upoutat žádného fotbalového nadšence. První šance utkání přišla v 6. minutě a hned byla téměř gólová. Trojice Kulič, Lafata a Svoboda si krásnou narážečkou našla cestu až do pokutového území, kde dvakrát nejistě zasáhl hostující brankář Kořínek - po jeho druhém zaváhání se míč dostal až ke zcela volnému Kuličovi, který napálil míč do břevna zlínské svatyně. V první desetiminutovce zahrávali Jihočeši čtyři rohové kopy, ani jeden ale nic nepřinesl. Nepříjemná situace přišla ve 14. minutě, kdy Kulič hlavou narazil do protihráče Kroči a se zlomeným nosem byl snad pět minut ošetřován za hrací plochou. V 16. minutě zahrávali Jihočeši další roh, na který si pěkně naskočil Chlebek, jeho pokus ale těsně minul levou tyč Kořínkovy branky. Ve 25. minutě se celý stadion zlobil na rozhodčího Matějka, který neodpískal evidentní sražení Iva Svobody, který zůstal v rohu pokutového území ležet po zákroku jednoho z hostujících obránců. Následující minuty dokumentovaly velký zmar fotbalistů Dynama, ti se sice snažili, přesto ale soupeřovu branku prakticky neohrožovali. Ve 38. minutě poprvé (a naposledy) vyslali střelu na branku i hosté, po centru z hloubi pole hlavičkoval nehlídaný Klinka, Filipko ale v pohodě míč stáhl do rukavic. Ve 44. minutě si zopakovali spolupráci Krajčík s Chlebkem - prvně jmenovaný nacentroval rohový kop na hlavu vysokého defenzivního záložníka a ten hlavou těsně minul.

Ve druhém poločase se příliš nerozšiřovaly šance Dynama, spíše bylo k vidění více ošetřování a zraněných hráčů. První musel střídat Matej Krajčík, který měl v 55. minutě pravděpodobně problémy s lýtkem pravé nohy - na jeho místo tak přišel Vyskočil. Následující minuty přinesly velmi nezáživnou podívanou a ani jedno z mužstev se nikterak neprosazovalo. Zajímavá situace přišla až v 69. minutě, kdy se Kulič prokličkoval až do pokutového území, jeho zpětná přihrávka ale nikoho nenašla. Velká šance Dynama přišla v 75. minutě, na konci velkého závaru byl tvrdě centrující Kulič, který našel hlavu Vyskočila. Mladý olomoucký záložník ale tvrdý míč do branky neusměrnil - chybělo snad půl metru. Poslední čtvrthodina se prakticky celá odehrála na polovině Zlína, Jihočeši měli míč stále na kopačkách, avšak ke kýženému gólu to nevedlo. Poslední šanci skórovat měli fotbalisté Dynama v 88. minutě a byla to příležitost vskutku obrovská. Po faulu na Chlebka metr před pokutovým územím, zahrával přímý kop Vyskočil -  jeho tvrdá střela, za kterou se brankář Kořínek jen ohlédl, skončila na břevně zlínské branky! V nastaveném čase bylo k vidění hned několik zajímavých (a pro Dynamo bohužel velmi nepříjemných) situací. Nejprve musel v 92. minutě plochu opustit se zakrvácenou hlavou Lukáš Adam a o další dvě minuty později byl na nosítkách odnesen Vlado Pončák, první prognóza byla velmi nepříjemná - zlámaný kotník. Vzhledem k tomu, že Dynamo nemohlo již střídat, dohrávalo poslední minuty v devíti hráčích...

Statistiky zápasu

JMÉNO STŘELY NA BRANKU STŘELY MIMO FAULY ROHY OFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Fauloval Faulován Zleva Zprava