Poslední zápas před startem FNL fotbalisté Dynama zvládli. Za mrazivého počasí doma na Složišti přehráli Benešov a po zásluze vyhráli vysoko 4:1. Střelecky se prosadili Puchel, Sajčič, Mashike a Vondra.

Do posledního zápasu přípravy musel trenér David Horejš udělat několik změn v sestavě. Zdravotní problémy do zápasu nepustili Kladrubského, Wermkeho a Peška. Na stoperu tak nastoupil spolu s Novákem Havel, o křídelní hru Dynama se starali Poček a Puchel. Za třeskutého mrazu začaly oba týmy opatrně a paradoxně to byli třetiligový hosté, kteří se dostali do první velké šance - v 10. minutě se sám na Staňka hnal Laňka, budějovického gólmana ale nepřekonal. V dalším průběhu hry kombinace obou týmů vázla a trenér Dynama nebyl s hrou svých svěřenců spokojený. Přesto se promrzlí diváci v prvním poločase dočkali gólu, když po chybě hostů postupoval z poloviny hřiště sám na Tetoura Filip Hašek. Místo střely zvolil přihrávku nabíhajícímu Eriku Puchelovi a ten střelou do odkryté brány poslal Dynamo do vedení.

Po změně stran začali hosté velmi odvážně a několikrát Dynamu v jeho pokutovém území zle zatopili. Jihočeši se ale ve značně prostřídané sestavě brzy dostali do tempa a začali soupeře přehrávat. Deset minut po začátku druhého poločasu našel pasem z pravé strany Švantner ve vápně Lazara Sajčiče a ten na malém vápně nezaváhal. Ve skluzu překonal exbudějovického gólmana Benešova Nicolase Rotbauera a Dynamo vedlo 2:0.

Po druhém gólu převzali Jihočeši zcela iniciativu a na bránu Benešova se valil jeden útok za druhým. V 66. minutě Švantner poslal balon Haškovi, ten ale z gólové pozice zamířil těsně mimo. Jen o pár vteřin později to ale bylo již 3:0, když si Elvis Mashike Sukisa hezky připravil balon na střelu a z dvanácti metrů pohodlně navýšil vedení budějovického týmu. Hosté ale rozhodně nesložili zbraně a v 71. minutě snížili, když se povedenou dalekonosnou střelou prosadil Michal Rataj.

Čtvrt hodiny před koncem měl kontaktní gól na kopačce střídající Escomba, tvrdou ranou z gólové pozice ale orazítkoval pouze břevno Křížkovy brány. To Dynamo bylo v 81. minutě produktivnější. Na pravé straně poněkolikáté ve druhém poločase zafungovala spolupráce Nitrianského se Švantnerem, druhý jmenovaný následně přihrával do vápna, kde míč na zadní tyč propadl k Janu Vondrovi a ten z úhlu propálil gólmana Rotbauera - 4:1. V závěru měl druhý gól v zápase ještě na kopačce Sajčič, jeho technická rána po přihrávce Mashikeho ale skončila těsně vedle spojnice břevna a tyče.

David Horejš (trenér Dynama): "Jsem rád, že jsme v posledním zápase přípravy vstřelili čtyři góly. Přesto jsem ale s prvním poločasem nebyl spokojený. Z mého pohledu nám tam chyběl pohyb a taková ta touha vstřelit gól. Ta druhá půle byla znatelně lepší. Kluci, co vystřídali přinesli ohromné oživení, zlepšil se náš pohyb útočících hráčů a soupeře jsme přehrávali. Výstrahou pro nás byl ale ten druhý poločas. Takhle bychom za týden v lize určitě neuspěli."