Fotbalisté Dynama dokázali prolomit dlouhý gólový střelecký půst a ve vršovickém Ďolíčku se prosadili hned dvakrát. Bohužel pro ně ale odjeli z Prahy po porážce 2:3 bez bodového zisku a prohráli už počtvrté v řadě. Ivan Schranz se trefil už poosmé v sezoně.

Po domácím zápase s Libercem vyrazili hráči Dynama na hřiště Bohemians Praha s několika změnami v sestavě. Od začátku nastoupil na pravé straně obrany Miloš Kopečný a před ním hrál Ivan Schranz. Naopak stále nebyli k dispozici zranění Matej Mrsič a Petr Javorek.

Jihočeši začali aktivně. Už ve třetí minutě měli na svém kontě tři rohové kopy, ale ani jeden výraznější ohrožení nepřinesl. Domácí postupně hru vyrovnali. V 9. minutě už i oni kopali první roh, který v pohodě stáhl Jaroslav Drobný a šance začaly přibývat. V 16. minutě hosty vyděsila tečovaná střela Vacka, která skončila kousek od tyče. V 17. minutě o sobě dali vědět i hráči Dynama. Rychlý brejk ale Miloš Kopečný nevyřešil ideálně. Ve vápně soupeře místo střeli hledal Ledeckého a ten byl zablokován. Ve 22. minutě hlavičkoval Bederka mimo a ve 25. minutě přišel druhý rychlý brejk Dynama, který zase zakončoval Kopečný a jeho nahrávka znovu nebyla úspěšná. To bylo ze šancí Jihočechů všechno. Ve 29. minutě prošel po pravé straně Bartek a přenesl hru na levou stranu na nabíhajícího Tilla Schumachera, kterému dal Kopečný víc prostoru, než by bylo zdrávo a ten střelou z první mířil přesně. – 1:0. A bylo hůře. Ve 25. minutě prošel po pravé straně Schumacher a našel ve vápně Jana Vodháněla, který ve skluzu skóroval podruhé – 2:0. A mohlo to být ještě horší, kdyby chvíli před poločasem Hronek trefil míč v jasné pozici mezi tři tyče. Takhle ho napálil nad.

Do druhé půle vystřídal Karola Mészárose Pavel Šulc a hosté šli do hry s odhodláním s výsledkem něco udělat. Jenže hned v úvodu druhé půle dostal velmi přísnou druhou žlutou kartu Tomáš Sivok a byl vyloučen. Trenér David Horejš musel reagovat střídáním Davida Ledeckého za Maxe Talovierova. V 54. minutě se po pravé straně zase protáhl Bartek a naservíroval míč na malé vápno Matěji Půlkrabovi, který skóroval potřetí. – 3:0. V 60. minutě se Dynamo dostalo do velké šance, kdy po nahrávce od Šulce zakončoval Ivan Schranz a střílel jen těsně vedle. Posléze se hra uklidnila. Fotbalisté Bohemians kontrolovali vedení. Pozitivní zpráva pro Jihočechy přišla v 76. minutě. Ivan Schranz si řekl o přihrávku. S míčem se zhruba dvacet metrů od branky otočil a pak nechytatelně trefil horní roh – 3:1. Ukončil tím gólový půst Jihočechů, který trval 380 minut. Černobílí přidali. Ještě jednu trefu. Pavel Šulc vysunul Iva Táborského, který se z vápna nemýlil – 3:2. Bohužel pro Jihočechy branka přišla až ve třetí minutě nastavení a po rozehrání rozhodčí duel ukončil.

David Horejš (trenér Dynama): "Zápas se rozhodl v prvním poločase. Podali jsme špatný a slabý výkon. Chyběla mi tam kvalita. Bohemka nás předčila v nasazení a měla větší vůli. Nechali jsme si dát jednoduché branky. O poločase jsme to chtěli změnit. Řekli jsme si, že to zkusíme. Přišlo ale vyloučení. V deseti jsme hráli lépe než v jedenácti. Za to kluky chválím, ale první poločas byl špatný. Musíme se z toho nějak dostat."

Luděk Klusáček (trenér Bohemians): "Prvních šedesát minut bylo z naší strany velmi slušných. Dostali jsme se do tříbrankového vedení a naše plány nám narušilo paradoxně už vyloučení Tomáše Sivoka. To vysoké vedení nás ukolébalo a tou poslední půlhodinou jsme si trochu pokazili dojem ze zápasu. Důležité ale je to, že jsme získali dva body a že jsme dokázali vyhrát dva domácí zápasy za sebou, což nikdy není úplně jednoduché."