Fotbalisté Dynama si ani lepší vstup do jarní části první ligy přát nemohli. Jihočeši po třech gólech v prvním poločase vyhráli nad Mladou Boleslaví 3:0 a svého soupeře vystřídali na pátém místě tabulky nejvyšší soutěže.
Poločas snů odehráli fotbalisté Dynama České Budějovice proti Mladé Boleslavi. Do prvního zápasu jarní části sezony vyslal trenér David Horejš osvědčenou jedenáctku z podzimu a všechny zimní posily nechal připravené na lavičce, aby zasáhly až do průběhu utkání. A to se mu ukázalo jako velmi dobrý tah.

Jihočeši vstoupili do utkání s velkou chutí a aktivitou. Hned v úvodu si vytvořil šanci Javorek, ale zastavil ho zvednutý praporek rozhodčího kvůli ofsajdu. V 6. minutě protáhla brankáře Jaroslava Drobného hlavička Pudila, ale to po byla také největší šance, jakou si tým, který na Střeleckém ostrově hrál v oranžových dresech, vypracoval. Od té doby diktovalo tempo Dynamo. Hrálo jednoduše a účelně. Využívalo křídelní prostory a dobré náběhy a velké potíže měli obránci Středočechů s bráněním rohových kopů a to především s tím, aby zastavili Tomáše Sivoka.

V 15. minutě se domácí radovali z první branky. Od rohového praporku nahrával Brandner, Javorek na vápně promáchl a za ním stojící Patrik Čavoš se s pomocí teče radoval z prvního gólu. – 1:0 Uplynuly tři minuty a domácí kapitán Tomáš Sivok už zvedal ruce nad hlavu. Po rohovém kopu jeho hlavičku ale Šeda vyrazil na další roh. A z něho udeřilo podruhé. Brandner přiťukl míč Filipu Havelkovi. Ten si balon z levé strany navedl kousek za šestnáctku a jeho střela prolétla těsně pod břevnem do sítě gólmana Šedy – 2:0.

Z těžkého direktu se Mladoboleslavští už do poločasu nevzpamatovali. Navíc je definitivně do kolen srazila série dalších rohových kopů. Ve 37. minutě po jednom z nich Lukáš Havel zatřásl břevnem a o minutu později padl třetí gól. Sivokovu hlavičku po rohu gólman vyrazil jen před Ivana Schranze, který neomylně vrátil balon do sítě – 3:0.

Do druhého poločasu šli hosté se dvojím střídáním. Na jejich hře se to projevilo. Byli aktivnější než v první půli a dokázali nadělat obraně Dynama více starostí. Nicméně ty největší šance si znovu připravili domácí, kteří využívali hlavně rychlých brejků. V 56. minutě po jednom z nich mířil jen těsně vedle Mrsič. O deset minut později se až k zakončení dostal zprava Čolič. Překonal křižnou střelou i Šedu, ale míč vykopával z brankové čáry Pudil. Hosté občas zazlobili, ale jihočeská obrana si s jejich pokusy dokázala poradit bez výraznějších problémů. Postupně se na hřiště dostávaly i nové posily. V 67. minutě se dostal na hřiště Mészároš a o osm později i Pavel Šulc. Jihočeši pak zápas už jasně kontrolovali a v poklidu dohrávali.

David Horejš (trenér Dynama): "Jsme velice rádi, jak jsme do jarní části vstoupili. Ještě více nás těší, jakým stylem jsme se prezentovali. První poločas byl z naší strany velice dobrý. Vytvořili jsme si náskok, který mohl být ještě vyšší. Ve druhém jsme podali zkušený výkon, kdy jsme kontrolovali hru a mohli naším fanouškům dopřát povedenou výhru. Už ve čtvrtek jsem z hráčů cítil, že mají velkou chuť do hry, což si přenesli i do zápasu."

Jozef Weber (trenér Mladé Boleslavi): "Gratuluji soupeři k výhře a k tomu, že dokázal navázat na výkony z podzimní části. Je to pro nás drtivá porážka, o které rozhodla především první poločas. Bylo to nejhorších čtyřicet pět minut za dva roky, co jsem u týmu. Soupeř měl lepší pohyb, díky čemuž se dostával do šancí a následně i skóroval. Ve druhém poločase už nás soupeř k ničemu nepustil a hlídal si svůj náskok."