Dynamo zvládlo další krok k postupu, když ve Vlašimi vyhrálo 1:0. Jihočeši byli po celý průběh utkání aktivnější, měli řadu šancí, ale ujal se pouze trestný kop David Brunclíka, který propadl netečovaný celým vápnem. Černobílým tak chybí k postupu poslední dvě výhry.

Dynamo nastoupilo znovu s kapitánem Herzánem a Benátem s Brunclíkem ve středu zálohy. Jihočeši byli od úvodu aktivnější a Vlašim se většinu času jen bránila. První větší šanci musel řešit domácí brankář Chudý ve 24. minutě, kdy si po rohu naskočil na přední tyč Machovec, ale svěřenci trenéra Urbana se neradovali ani po hlavičce hostujícího obránce ani po dorážce Deliho. Záhy mohli skórovat domácí, ale Matějkova střela se mezi tři tyče nevešla. Po půlhodině hry Petrželův tým znovu zahrozil, ale Křížek zlikvidoval střelu Jíchy z otočky. Pak přišly šance Dynama. Nejprve běžel sám na brankáře Klesa, ale nedokázal otevřít skóre. Do poločasu ještě střílel z dobré pozice střídající Linhart, ale Chudého nepřekonal.

Po změně stran trvala územní převaha hostí, ale větší šance nepřicházely. Jak se blížil konec utkání, tlak Jihočechů se začal stupňovat. Dobré střelecké pozice měli Klesa a následně Linhart, brankáře Chudého ale překonat nedokázali. Dynamo se dočkalo v 67. minutě, kdy trestný kop Davida Brunclíka po faulu na Linharta propadl netečovaný vápnem a skončil v síti. Druhou branku mohl přidat Linhart, ale jeho zakončení po dobré práci Kaloda nebylo dostatečně důrazné.

Pak se domácí zmohli na mocný finiš a drželi soupeře na jeho polovině. Pro Dynamo se začal ale otevírat prostor na polovině soupeře a tým Luboše Urbana se několikrát dostal do rychlých protiútoků. Čtvrt hodiny před koncem měl gól na kopačce Linhart, skvěle ho ale vychytal domácí gólman Chudý. V nastavení pak po dalším brejku uháněli na brankáře Kalod s Klesou, ani nadvakrát ale nedokázali Chudého překonat. I tak se mohli Jihočeši radovat, když ve Vlašimi vybojovali tři body za výhru 1:0.

Chmelo Rastislav (63.)                 1
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Luboš Urban (trenér Dynama): "Žádný soupeř se neporazí sám. Vlašim dnes bojovala až do poslední chvíle a těžko říci, zda bojovala jen za sebe a nebo i za někoho jiného. Úvod zápasu jsme trochu prospali. Soupeř byl agresivnější a dostával se k odraženým míčům. Působili jsme hodně ospale, přesto jsme měli v prvním poločase tři stoprocentní šance. Byla to velká bitva a úprný boj s domácím brankářem. Za celý zápas jsme měli snad pět gólovek, nakonec jsme ale ten jediný gól dali ze standardní situace. Pro nás jsou to nesmírně důležité tři body a jsme rádi, že je máme. Ještě nám chybí dva zápasy k tomu, aby jsme dosáhli cíle, který jsme si před sebe dali."