Druhý přípravný zápas letošního léta dnes odehráli fotbalisté Českých Budějovic na hřišti v nedaleké Třeboni, kde přivítali druholigovou Vlašim. Jihočeši od začátku utkání vedli, nakonec ale nejtěsnějším možným rozdílem ve velmi obměněné sestavě 1:2 prohráli.

Dynamo do utkání nastoupilo výborně, už ve 3. minutě se ve středu hřiště míče zmocnil Hellebrand a krásnou kolmicí našel V. horu, který před brankou skvěle našel Zdeňka Ondráška a ten České Budějovice poslal do vedení. Netrvalo dlouho a bylo srovnáno. V 9. minutě se sám za obranu vřítil Solomon John, který udělal kličku brankáři Tůmovi a vyrovnal na 1:1.

Ve 23. minutě zahrával volný přímý kop hráč se stejným číslem, Jakub Hora. A zkoušel to lišácky. Obstřelil zeď a zakončoval na přední tyč, jeho pokus však mířil jen těsně vedle Vágnerovy branky. Dynamo si pak připsalo po tlaku na polovině soupeře několik závarů před vlašimskou branku, ale ani jeden z nich neskončil gólem. A tak hrozili také hosté. Ve 42. minutě se vlašimští fotbalisté po dobré kombinaci dostali ke střele z hranice vápna a z následného rohu přišlo další nebezpečí. V obou případech byl ale připravený skvělý brankář Tůma. Na situaci těsně před koncem první půle už byl ale krátký. Fotbalisté Vlašimi se po centru z levé strany na Alberta Labíka dostali do vedení.

Do druhého poločasu Dynamo nastoupilo s obměněnou celou jedenáctkou. Hned po pár minutách se v zajímavé pozici k zakončení dostal Nikl, jeho střela byla ale sražená na roh. Po hodině hry se k zajímavému centru dostal na levé straně Sladký a pořádně vlašimské defenzivě zavařil, byl z toho rohový kop. V 67. minutě se k zakončení dostal opět Sladký. Ten si z pravé nohy balon přehodil na levou a vypálil, jeho akce skončila rohovým kopem pro Dynamo hrající v bílých dresech. V zápase už žádná branka nepadla a českobudějovičtí fotbalisté tak ve druhém přípravném zápase na novou sezonu Vlašimi podlehli o jediný gól.

Marek Nikl (trenér Dynama): "Výsledkově to sice nevyšlo, ale zase tak velkou hlavu si z toho neděláme. Vyhrávat samozřejmě chceme, ale je tady spousta nových kluků, co trénuje jinak a takticky to zatím tolik nefunguje. Ale dneska jsme chtěli hlavně běhat. A to tam bylo."