Předposlední přípravný duel se Dynamu ani trochu nevydařil. V jihočeském derby černobílí podlehli Táborsku 1:3, když nedokázali proměnit ani jednu ze svých šancí v prvním poločase. Až v závěru zápasu snižoval Pouček. Svěřenci Davida Horejše se po utkání vrátili na soustředění do Třeboně, kde budou až do pátku.

Poprvé v černobílém dresu se objevila nová posila Koval z Dukly Praha, do prvního poločasu nastoupil ve středové linii s Javorkem a Čavošem. Hned několik příležitostí měl v prvním poločase Ivo Táborský. Jednou hlavičkoval vedle, podruhé do náruče Tomy a napotřetí zamířil vedle. Největší šanci černobílých měl Wermke, jenže ve stoprocentní šanci hlavičkoval mimo. Neujala se ani povedená dělovka Řezáče.

Táborský brankář Toma poprvé kapituloval v samém závěru první půle, ale branka kvůli ofsajdu nebyla uznána. Roman Wermke totiž loboval přes brankáře v postavení mimo hru. Na druhé straně se mohl trefit Zavadil, ale po přímém kopu hlavičkoval mimo. Úvodní branka zápasu přišla v poslední minutě prvního poločasu. Na pravou stranu dostal přesný balon Valenta. Připravil si střelu a tečovaný pokus proskákal až za Křížka – 0:1.

Do druhého poločasu vstoupilo lépe Táborsko. Po centru z pravé strany zůstal osamocen ve vápně Zavadil a neměl problém poslat míč za budějovického brankáře – 0:2. Táborsko dokázalo být velice produktivní a z další vážnější akce skórovalo. Za vápnem natáhl Pilík a tečovaný pokus skončil u pravé tyče – 0:3.

Za Budějovické mohl snížit Jiří Kladrubský. Z přímého kopu krásně překopl zeď, jenže narazil na povedený zákrok Zadražila. Trefil se až Pouček, když dorazil pokus Kladrubského – 1:3. Dynamo tak podlehlo soupeři z jihu Čech o dvě branky.

David Horejš (trenér Dynama): "Mrzí nás, že jsme prohráli. Ale herně bylo prvních 30 minut dle našich představ. Měli jsme několik gólových šancí, takže výsledek prvního poločasu měl být úplně jiný. Ale fotbal se hraje na góly a dostali jsme od Táborska lekci z produktivity. Dali jsme dva vlastní góly. Mrzí mě, že jsme byli v zakončení lajdáci. Taková facka nám může pomoci, snad přišla v pravou chvíli. Herně to nebylo špatné, ale zakončení jsme často odflákli."