Poslední zápas před startem nového ročníku Gambrinus ligy fotbalistům Dynama vyšel. V zápase s třetiligovým béčkem Vysočiny Jihlava byli Jihočeši lepším týmem a po zásluze zvítězili 2:0, když se střelecky prosadil Riegel a Šíma.

K poslednímu zápasu před startem Gambrinus ligy přivítalo Dynamo na domácím hřišti třetiligovou Jihlavu. Trenér Tobiáš do zápasu neposlal nejsilnější sestavu, rekonvalescenti Benát s Hudsonem sledovali úvod zápasu na lavičce a Stráský, Horejš a Homoláč nebyli trenérovi k dispozici vůbec. I ve značně kombinované sestavě začali ale fotbalisté Dynama s chutí a hrálo se výhradně na polovině jihlavské rezervy. Hned v 5. minutě se k hlavičce dostal Riegel, nezamířil ale přesně. O osm minut později se k zahrávání přímého kopu dostal Jasanský, jehož parádní ránu zastavila horní tyč Štěpanovského brány. Dorážející Žižka byl následně lapen v ofsajdu. Na konci první patnáctiminutovky měl gól na hlavě dobře pozičně postavený Meszároš, na hostujícího brankáře si ale nepřišel.

Ve druhé části prvního poločasu se hra trochu uklidnila a i hosté se několikrát dostali až ke Kučerovi, k zakončení je ale pozorná obrana Dynama nepustila. Naopak to byli Jihočeši, kteří ve 35. minutě předvedli krásnou fotbalovou akci. Na centr Jasanského si výborně naběhl Jan Riegel a nikým neobsazený hlavou skóroval - 1:0. V závěru prvního poločasu na sebe upozornil ještě dobře hrající Jasanský, který se efektivně obtočil kolem dvou protihráčů a následně tvrdě vypálil - jeho pokus ale zastavilo tělo jednoho z bránících hráčů.

Do druhého poločasu trenér Pavel Tobiáš sestavu částečně prostřídal, územní převaha hráčů Dynama ale pokračovala. Důrazem to přes obranu Jihlavských zkusil v 51. minutě Meszároš, až na dostřel Štěpanovského brány se ale nedostal. Přesně v 60. minutě mohl druhý gól v zápase přidat Riegel, jeho hlavičku po centru Šímy ale zneškodnil jihlavský gólman. Pětadvacet minut před koncem se na hřiště letos poprvé postavili Benát s Hudsonem, díky kterým se hra Jihočechů ještě zjednodušila a zefektivnila.

V 73. minutě právě Benát lehce přiťukl balon proti noze Petra Šímy, který krásnou ranou do horního rohu jihlavské brány zvýšil na 2:0. Oba trenéři pokračovali v prostřídávání sestav a na hřiště se tak postupně dostali téměř všichni hráči, kteří byli k dispozici. v 83. minutě se po krásné kombinaci tlačil do vápna Hudson, míč mu ale v nejnevhodnější chvíli odskočil a nakonec z toho byl pouze odkop od brány. Pět minut před koncem mohl výsledek zpečetit Benát, jeho tvrdou přízemní ránu ale jihlavský gólman konečky prstů vytěsnil na tyč! Do konce zápasu se pak hrálo spíše ve středu pole a utkání skončilo zaslouženou výhrou Dynama 2:0.

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Tento zápas se dá jen těžko hodnotit jako generálka na ligu. Bylo to úplně jiné utkání než zápasy, které jsme odehráli na soustředění v Rakousku. Dnes bylo vidět, že do toho hráči nešli na sto procent. Pro hráče to bylo spíše takové seznámení s tímto hřištěm, protože jsme tady letos byli teprve podruhé. Důležité pro nás tedy bylo, že jsme si mohli zahrát na vlastním trávníku, kde budeme hrát za týden ligu."